Пропонуємо статтю Валорі Бартон — відомого інструктора з персонального росту, лектора, автора книг. 

«Роби те, що любиш, Вел, — і винагорода не змусить на себе чекати». Таку пораду дав мені один з моїх наставників більше восьми років тому. Я була здивована і досить скептично поставилась до цих слів. Але насправді мені хотілося вірити, що це твердження правдиве. Якщо йти за своїм захопленням і обирати в якості професії те, до чого лежить душа, чи дійсно можна «отримати по заслузі»? Як виявилось, відповідь на це — «так». Одна з глав у моїй книзі «Блискучі уми — достойні винагороди» має саме таку назву «Робіть те, що любите, — і винагорода не змусить на себе чекати». Вона не завжди приходить відразу, але все-таки приходить — у Бога на все свій час. 

Якою улюбленою справою ви би хотіли займатися (або займатися більше) для заробляння на життя? Звісно, найприємніші нагороди — це самореалізація та радість. Але сьогодні я хочу запропонувати вам п'ять питань, які слід враховувати, якщо хочете заробляти на життя тим, що любите — тим, чим пристрасно захоплюєтесь. Багато людей знають, що є їхньою пристрастю, але розчаровуються у спробах перетворити своє захоплення на прибуткову справу. Байдуже, чи ви маєте власну компанію, чи починаєте новий бізнес, чи чекаєте наступного просування по службі або нової роботи — дайте собі відповідь на ці п'ять запитань, і це допоможе вам підвищити фінансову винагороду за заняття улюбленою справою: 

1. Як ви прагнете вплинути на життя інших людей? Зауважте, я не питаю просто «Чого ви прагнете?». Натомість я пропоную вам зрозуміти «призначення» своєї пристрасті, тобто як з її допомогою можна позитивно вплинути на цей світ. Прагнення такого роду завжди «притягують» до себе різноманітні можливості, що часто призводить до підвищень по службі, нових пропозицій роботи і створення нового бізнесу. Аби «конвертувати» свою пристрасть у прибуток, ви повинні здійснити мрії або забезпечити потреби інших людей. На жаль, ні людей, ні компанії особливо не цікавить, чи любите ви те, чим займаєтесь. Вони витрачають гроші на людей, товари і послуги, які задовольняють їхні потреби і бажання. Якщо, залишаючись вірним своїй пристрасті, ви зможете знайти спосіб вплинути з її допомогою на життя інших — то вважайте, що рецепт успіху ви маєте! 

2. Чи досягли ви майстерності у своїй справі? Недостатньо просто мати талант. Нехай ваша пристрасть розпалює в вас бажання дізнаватися все більше про цю сферу діяльності — і вдосконалювати свої знання та навички. Лише люди, які є майстрами своєї справи, піднімаються вище за інших у своїй галузі. Вони придумують нові методи роботи, створюють модні тенденції і прокладають стежки, якими потім ідуть інші. 

3. Що для вас на першому місці: пристрасть чи бажання отримати прибуток? Коли ви любите те, що робите, то віддаєтесь на 110%. Найбільш запитувані професіонали — це зазвичай ті, чия пристрасть допомагає створювати потрібні людям результати. Їхня пристрасть до справи стимулює творчий підхід, наполегливість і прагнення до досконалості. Так, не можна недооцінювати силу пристрасті у стимулюванні наполегливості і прагнення до досконалості — двох необхідних якостей, що можуть зробити улюблену справу прибутковою. Успіх приходить до тих, хто готовий «дотримуватися свого курсу» незважаючи на негаразди, проблеми і відволікаючі чинники. 

4. Чи знаєте ви, як заробляти гроші? Якщо вашою метою є збільшення доходу, то дізнайтеся, як це потрібно робити. Так, багатьом людям не вдається добре заробляти, бо вони не надавали фінансовій освіті достатнього значення. Хоча пристрасть є вірним шляхом до отримання фінансових винагород, поняття «добре заробляти» також включає в себе вміння економно жити, розраховувати на те, чого ви варті, з розумом інвестувати і витрачати. Якщо ви маєте власний бізнес, також потрібно вміти брати на роботу хороших спеціалістів (фінансових і юридичних консультантів, персонал), розумно вести маркетинг і обмежувати витрати. Походіть на курси, почитайте фінансові книги, і винесіть уроки з досвіду людей, які досягли того, про що мрієте і ви. 

5. Чи готові ви подолати страх і «стрибнути»? Страх є найбільшою перешкодою до здійснення мрії. Багато хто стверджують, що такою перешкодою є відсутність грошей, часу або ресурсів, але найчастіше людину стримує саме страх перед невдачею, відмовою, або навіть страх перед успіхом. Чим ви хочете займатись в цьому житті, але боїтеся? Ви можете просуватися маленькими кроками, але будьте готові йти вперед з вірою, використовуючи свої природні дари і таланти у справі, до якої лежить душа. Якщо ви будете робити те, що любите — терпляче і наполегливо — винагорода точно не змусить на себе чекати. 

Валорі Бартон 

Джерело: Successmagazine.com

Переклад - портал УкрБізнес

Читайте також статті: Що відрізняє надзвичайно успішних людей від решти?7 характеристик добре організованого бізнесу — поради від бізнесмена Дуга РічардаПроти чого виступає ваш бренд?