Джей Стейнфелд — засновник і генеральний директор компанії Blinds.com, лідера в галузі онлайн-продажів жалюзі у США. Після запуску мережі роздрібних магазинів Стейнфелд у 1993 р. створив свій перший вебсайт, а в 2001 р. продав «традиційні» магазини і перейшов виключно в інтернет. Стейнфелда відзначали за заслуги в галузі управління та маркетингу Американська Асоціація Маркетингу, компанія Ernst and Young, видання Internet Retailer, Houston Business Journal, Better Business Bureau.

Ті з вас, кому пощастило мати власний бізнес, знають, що одна з найважливіших задач підприємця — приймати на роботу правильних людей. Це має вирішальне значення для успіху бізнесу. Отже, якщо у вас з'являється можливість прийняти на роботу свою дочку (або сина), чи варто це робити? Я зробив це і не пошкодував. Але таке рішення таїть у собі небезпеку як для компанії, так і для особистого життя. 

Для початку невеличка передісторія. В компанії Blinds.com працює близько 115 людей. Я розглядаю нашу компанію більше як комерційну фірму, ніж як фірму, що спеціалізується на жалюзі, тож нам потрібні розумні люди з сильними маркетинговими навичками. 

Близько чотирьох років тому, коли моя дочка Естер працювала над дипломом з журналістики, їй потрібна була якась робота на неповний робочий день. А нам був потрібен райтер і водночас людина для роботи з соціальними мережами. Тож я залучив її до роботи. Тепер, коли пройшло 4 роки, Естер керує такими напрямками, як PR, соціальні медіа, поштова реклама і партнерські програми. 

Хочете залучити своїх дітей до роботи? Мій досвід показав, що для успішного втілення цієї ідеї потрібно звернути увагу на наступні моменти: 

Підпорядкування. Ваша дитина повинна підпорядкуватись комусь іншому, а не вам. Ця особа повинна нести відповідальність за графік вашої дитини, оплату праці, звітність — тобто, за все. Чітко дайте зрозуміти своїй дитини та її керівнику, що ви не будете втручатися...і не втручайтесь. 

Розмежуйте бізнес і особисті справи. Звичайно, це дуже важко зробити, але постарайтеся не обговорювати особисті питання — особливо такі, що потребують багато часу — коли знаходитесь на роботі, а робочі питання — коли знаходитесь вдома. 

Роль. Роль вашої дитини повинна бути вагомою. Як ви робите з будь-яким іншим працівником, підберіть їй роль у відповідності з її знаннями та навичками, щоб її робота була важливою. Врахуйте, що інші працівники можуть подумати, ніби ваша дитина в привілейованому становищі. Якщо вона робитиме реальну роботу, і до неї ставитимуться, як до будь-якого іншого працівника, то ви покладете край подібним розмовам із самого початку. 

Нехай вона спершу попрацює на іншій роботі. Не будьте першим роботодавцем своєї дитини — так буде краще і для вас, і для неї. Нехай вона почне розвивати свої навички та професійний стиль на першій роботі. Тоді беріть її до себе. Немає нічого гіршого для людини, ніж думати, що єдиною причиною отримання нею роботи є ДНК-зв'язки. 

Для мене як для самотнього батька (моя дружина померла 8 років тому) дуже важливо, щоб Естер і я проводили якнайбільше часу разом. Так, це класичні слова татусів, але я і справді відчуваю, як важливо для нас було проводити час разом в умовах відсутності мами. Мені було дуже приємно, що побудована мною компанія Blinds.com стала домінуючим гравцем на ринку, але я маю зізнатися, що присутність дочки поряд стала для мене величезним «бонусом». 

А які підводні камені відзначили би ви та які поради могли б дати щодо прийняття на роботу власних дітей? 

Джей Стейнфелд

Джерело: Interactive Business Management Network (bnet.com)

Переклад - портал УкрБізнес

Читайте також статті: 7 характеристик добре організованого бізнесу — поради від бізнесмена Дуга Річарда, А ваш сайт відлякує клієнтів?, Проти чого виступає ваш бренд?