Пропонуємо статтю доктора Маршалла Голдсміта — автора книг з менеджменту, визнаного світом авторитета з консалтингу.

Вам здається, що ви досить добре вмієте слухати, але люди з цим не згодні? На вас коли-небудь хтось дивився розчарованим поглядом і питав: «Ти мене слухаєш?». Думаю, так.

Ви коли-небудь відповідали тій людині роздратованим голосом: «Звичайно, слухаю!» , а потім дослівно повторювали її останні слова, аби це довести? Думаю, відповідь знову —  «так».

Ваша роздратована відповідь сильно поліпшувала стосунки з тією людиною?

Мені здається, цього разу відповідь — «ні».

Порада: Перепросіть.

Навіть якщо ви і справді слухали, то хіба ця ваша оборонна «поза» показала вашому співрозмовнику, що вам цікаво? Ніскільки. Насправді та людина мала на увазі «Чому тобі все одно?!». Ну добре, ви довели, що слухали її, — і це їй сильно допомогло? Не думаю. 

Тож коли наступного разу хтось подивиться на вас і скаже: «Ти мене не слухаєш», перепросіть. Просто скажіть: «Вибач. Я виправлюсь».

Порада: Виглядайте зацікавленим. 

Як же виправитись? Намагайтесь виглядати зацікавленим. Коли люди говорять до нас, як вони знають, що ми не слухаємо? Вони цього не знають. Вони лише припускають, що ми не слухаємо, бо у нас такий вигляд. Якщо ми не будемо забувати підтримувати зацікавлений вигляд, ми не лише будемо нагадувати собі, що потрібно уважніше слухати. Ми також будемо нагадувати собі, що потрібно проявляти повагу до людини, яка говорить з нами.

Ось кілька ідей, що допоможуть не лише краще слухати співрозмовника, але й виглядати зацікавленим і демонструвати, що вам не байдуже до людини, яка з вами говорить:

1. Після розмов з друзями, колегами або членами сім'ї попросіть їх оцінити за шкалою від 0 до 10, наскільки зацікавленим ви виглядали щодо їхніх слів.

2. Знайдіть партнера і спілкуйтесь із ним, записуючи це на відео. Потім вимкніть звук і просто стежте за своєю невербальною поведінкою. Скільки зацікавленості та поваги вона в собі несе?

3. Спробуйте усунути всі відволікаючі чинники, коли люди звертаються до вас. Якщо ви робите іншу роботу, відповідаєте на електронний лист або працюєте за комп'ютером у момент, коли хтось говорить з вами, — навряд чи у вас зацікавлений вигляд.

4. Задавайте питання, які дадуть співрозмовнику зрозуміти, що ви його почули і хотіли би дізнатися більше.

Ці поради можуть дуже стати в пригоді як на роботі, так і вдома. Пройшли «підготовчий етап»? Тепер можете скористатися ще кількома прийомами у спілкуванні. Спробуйте наступне:

• Слухайте.

• Не перебивайте.

• Не завершуйте фраз іншої людини.

• Не кажіть: «Я знав».

• Навіть не погоджуйтесь із людиною — просто слухайте!

• Не використовуйте слів «ні», «але», «і все-таки».

• Поборіть в собі будь-яке прагнення справити враження на іншу людину тим, який ви розумний і дотепний. Ваша мета — щоб таким себе відчував співрозмовник.

Якщо зможете дотримуватись усіх цих порад під час спілкування, то обов’язково виявите, що ваш співрозмовник вважає вас чудовою людиною! І все завдяки тому, що ви слухали. І у вас було б таке саме враження, якби хтось дав вам можливість відчути себе найважливішою людиною у світі — просто слухаючи! Якщо хочете, щоб людям було добре у вашій присутності, — це все, що потрібно робити. Просто слухати.

Маршалл Голдсміт

Джерело: Marshallgoldsmithlibrary.com

Переклад — портал УкрБізнес

Читайте також статті: Про перешкоди на шляху до прийняття рішеньЯк я став оптимістомЯк не потрапляти в пастку фрази «Ми це вже пробували»