Влаштування на роботу у великому місті обов'язково супроводжується документальними зобов'язаннями. На сайті http://www.trud.ua/kiev.html знайти роботу в Києві буде не складно. Але способів оформлення трудових відносин декілька, і вам слід розібратися з усіма особливостями документального оформлення. Які документи можуть знадобитися, а які є обов'язковими при працевлаштуванні в Києві?

Паспорт

Паспорт громадянина України або іншої країни завжди є обов'язковим документом, коли йдеться про таку важливу подію, як оформлення трудових відносин. Пам'ятайте, що оригінал паспорта у вас не повинні забирати навіть для ознайомлення і перевірки, а можуть взяти лише копію. Якщо робота передбачає більш глибокий і ретельний контроль автентичності документів, то може знадобитися кілька хвилин для перевірки вашого паспорта, запит робиться у вашій присутності, потім документ віддається на руки.
Прописка для працевлаштування в Києві майже завжди має велике значення. Роботодавці неохоче беруть співробітників з інших міст, особливо на посади, пов'язані з матеріальною відповідальністю.

Трудова книжка

Працевлаштування в Україні передбачає наявність у претендента трудової книжки. Відсутність цього документа може пояснюватися тим, що ви претендуєте на поєднану посаду або пропрацювали менше днів. Якщо до поточного місця роботи, у вас трудового досвіду не було, то необхідно принести трудову книжку до відділу кадрів для заповнення.

Ідентифікаційний номер платника податків

Даний документ є необов'язковим в деяких установах. Якщо за релігійними або іншими переконаннями ви від нього відмовилися, то у вас повинна бути довідка, яку ви пред'являєте замість ІПН.
Часто номер платника податків є своєрідним ідентифікатором для персоніфікації вас, як працівника. У разі, якщо номера немає, або найманець - іноземець, для персоніфікації використовують буквено-числовий код з серії та номера паспорта.

Документи військового обліку і медичного характеру

Ці документи необхідно пред'являти особам призовного віку. Деякі компанії мають вимоги щодо наявності досвіду військової служби. Також на деякі посади може знадобитися медична картка заповнена з дозволом на певний вид роботи.

Документи про освіту

Дипломи і свідоцтва, які говорять про вашу кваліфікацію та освіту в обов'язковому порядку необхідні у випадку, якщо ви влаштовуєтеся на роботу за фахом. Для претендентів на робочі некваліфіковані вакансії, такі документи не потрібні.