Ремонт силових трансформаторів - задоволення дороге. Несправне обладнання загрожує повною зупинкою підприємства і збитками. Набагато вигідніше не чекати, поки трансформатор зовсім вийде з ладу, а провести ремонт при перших сигналах про несправність. Які ознаки того, що пора почати ремонт силового трансформатора? Давайте розбиратися.

Існує два основних типи ремонтів - поточний і капітальний. При проведенні поточного ремонту замінюють зношені деталі, міняють масло в трансформаторі, зачищають контакти, роблять інші роботи, при яких не потрібно повністю розбирати трансформатор. Ремонт цей незначний і проходить безболісно для технологічного процесу на підприємстві.
 
При капітальному ремонті обладнання розбирають повністю, проводять відповідні випробування, щоб записи в паспорті трансформатора після ремонту відповідали характеристикам нового обладнання. Для проведення капітального ремонту трансформатор розкривають, виймають сердечник і ремонтують внутрішню частину. Роблять чистку і фарбування кожуха, проводять сушку ізоляції, перевіряють пристрої захисту та сигналізації.

Коли ремонт силових трансформаторів необхідний?

Є багато видимих причин, які сигналізують: пора ремонтувати трансформатор. При багаторічному використанні і періодичних перевантаженнях роботи обладнання відбувається старіння і знос ізоляції з природних причин. У цьому випадку потрібно замінити обмотки трансформатора якісним матеріалом.

При порушенні регулювання перемикача, поганому контакті в місці підключення потрібно звернути увагу на перемикачі напруги, насамперед зачистити контакти. Оглянути, чи не пошкоджена ізоляція відводів, вводів або перемикача.

При капітальному ремонті силових трансформаторів в обов'язковому порядку звертають увагу на виявлення пошкоджень магнітопроводов. Якщо із зварних швів, кранів, приладів і фланцевих з'єднань протікає масло - значить є дефекти в трубці системи охолодження або трубці мастиловказівника. Загалом потрібно звернути увагу на баки і арматуру.

Кому довірити ремонт трансформатора?

У дефектах трансформаторів та способах їх усунення найкраще розбираються фахівці компанії ТЕС. На території Алчевська і Луганська - це найвідоміше підприємство, яке робить ремонт трансформаторів в масштабі промислового підприємства. У ТЕС є необхідне обладнання, можливості, а також професійний ресурс для проведення якісного ремонту.

Запорукою якісного ремонту електроустаткування є багаторічний досвід роботи наших фахівців. Не чекайте виходу вашого трансформатора з ладу, займіться його ремонтом прямо зараз! Чекаємо вашого дзвінка!