Що таке сонячна батарея?
Сонячна батарея - джерело електричного струму, що використовує фотоелектричні перетворювачі. Переваги сонячних батарей обумовленаі відсутністю рухомих частин, їх високою надійністю і стабільністю. Недоліком є відносно висока вартість і низький ККД. Вихідна потужність сонячної батареї приблизно пропорційна інтенсивності сонячного потоку. Причому на кількість одержуваної енергії впливає інтенсивність саме від прямих сонячних променів. Номінальна потужність, що вказується в технічних характеристиках, вимірюється при стандартних тестових умовах. За основу нормованого показника сонячної радіації береться значення в 1000 Вт/м2. Інший чинник, що впливає на потужність - температура осередків панелі, із зростанням температури збільшується струм, але зменшується напруга.

Принцип роботи сонячної батареї

Полягає в прямому перетворенні сонячного світла в електричний струм. При цьому генерується постійний струм. Енергія може використовуватися як безпосередньо різними навантаженнями постійного струму, запасатися в акумуляторних батареях для подальшого використання або покриття пікового навантаження, а також змінені на змінний струм напругою 220В для живлення різного навантаження змінного струму.

Скільки прослужать сонячні батареї?

Сонячні батареї були випробувані в польових умовах на багатьох установках. Практика показала, що термін служби сонячних батарей перевищує 30 років.

Які типи фотоелектричних систем існують?

Основні типи фотоелектричних установок:

Автономні. Застосовуються у випадку відсутності підключення до мережі. Генеруюча електрика використовується для освітлення, живлення побутових приладів (холодильник, телевізор, фен), електроприладів (кондиціонер, насос), електроінструментів (дриль).

Резервні. Підключається до мереж поганої якості, використовуються у випадку відключення мережі чи недостатньої якості мережевої напруги для покриття навантаження.

Сполучені з мережею. Якщо об'єкт підключений до мережі централізованого електропостачання, сонячні батареї можуть використовуватися для генерації власної електрики. Надлишок електричної енергії зазвичай продається електромережам.

Фотоелектрична система складається з фотоелектричних модулів та додаткових елементів: кабелів, підтримуючої структури і, в залежності від типу системи (поєднана з мережею, автономна або резервна), ще й електронного інвертора і контролера заряду з акумуляторною батареєю.