Пінополіуретанове напилення в якості теплоізоляційного захисту застосовується досить часто, але іноді виникають різні домисли про переваги та недоліки пінополіуретану. Давайте розберемося, що правда, а що ні.

Міф 1. ППУ - горючий матеріал

Щоб дізнатися, правда це чи ні, потрібно розібратися, з яких хімічних речовин складається пінополіуретан.

Раніше цей засіб займався біля відкритого джерела вогню, при проведенні електрозварювальних робіт.
Після 2003 року в склад пінополіуретану стали додавати антипірен - трихлоретилфосфат, який не дає вогню розповсюджуватися. Тому пінополіуретан вважається самозатухаючим матеріалом. Іншими словами - якщо біля пінополіуретану знаходиться джерело полум'я, то матеріал буде горіти, інакше теплоізолюючий шар потухне.

Міф 2. ППУ - токсичний

Категорично заперечувати цього не можна, так як пінополіуретан відноситься до групи газонаповнених пластмас. Предмети з цього матеріалу виділяють хімічно шкідливі речовини. Можна згадати запах нового автомобіля - адже це шкідливі летючі випаровування, які виділяють пластмасові деталі машини. Абсолютно нешкідливі тільки природні матеріали - дерево і камінь, якщо їх не обробляли антисептиком.

До згаданого вище 2003 року для виготовлення пінополіуретану застосовувалась велика кількість високолетких ефірних з'єднань, але технології не стоять на місці - зараз ці речовини при виробництві ППУ не використовуються. Протягом 2-3-х днів після напилення пінополіуретанового шару невелика кількість залишкових сполук виділяється, по закінченню цього часу пінополіуретанове покриття абсолютно безпечне.

Міф 3. ППУ - недовговічний

Незахищений пінополіуретан дійсно руйнується ультрафіолетовими променями. Але звичайне фарбування здатне надійно захистити шар теплоізоляції від згубної дії сонячних променів. Що говорити про більш якісний захист пінополіуретанового шару?

Якщо ізолюючий матеріал відстає, значить, його нанесли на погано підготовлену поверхню. Ці претензії варто пред'явити недобросовісному виконавцю. Звертайтесь до професійних майстрів, які надають гарантію на свої послуги.

Міф 4. ППУ - дорогий утеплювач

Пінополіуретанове напилення дорожче тільки на перший погляд. Підраховувати економічну вигоду потрібно після декількох років, коли стане очевидним, що термін експлуатації цього матеріалу набагато вищий, ніж інших видів ізоляції.

Міжмолекулярні зв'язки цього матеріалу з часом слабшають, трохи змінюються його механічні характеристики, але через 50 років експлуатації властивості пінополіуретану залишаються такими ж, як і після нанесення покриття.

Хочете перевірити ці твердження? Замовте у нас напилення ППУ!