Чи задумувались ви коли-небудь, де починається нове і закінчується затерто-нецікаве? У будинку, як і у житті,  новий поверх - це ще одна спроба стати кращим. Підкорення як домашніх  поверхів, так і життєвих висот неминуче потребує східців, які приведуть вас у місце призначення.

Саме про східці та мистецтво сторення надійних "трамплінів вгору" буде іти мова.

В Україні насправді - рай для виробництва усього із дерева. Чимало знайдеться підприємств, котрі пропонують послуги з виготовлення дверей, спалень, кухонь, аксесуарів для дому, однак фахівців зі створення витончених і водночас стовідсотково міцних сходів - вкрай мало.

На справжінй асортимент чи креативне портфоліо сходів, що виробляються в Україні, багатьом покупцям доводиться лише мріяти. Однак столярна майстерня Бебко - це все-таки досвід тривалістю у 10 років. Є чим пишатись, є, що показати. Однак найголовніше - поділитися секретами виготовлення сходів.

Неважливо для чого вам сходи - для будинку, для горища - існують певні неписані правила виготовлення сходів, порушення яких перетворює клієнта у покупця "коника на 3 ногах".

Ми розкажемо про деякі важливі моменти, які допоможуть майбутнім покупцям зорієнтуватися та прицінитися. Отож про усе по порядку.

Дерев'яні сходи:  історія виникнення сходів

Перші згадки про технологію будівництва сходів виявлені в єгипетських рукописах IV-I тисячоліть до н.е. Стародавні греки та римляни теж не змогли обійтися без масивних сходів і сходових конструкцій, споруджуючи численні храми та амфітеатри. Єгипетські піраміди являють собою величезні сходи, що ведуть до неба; сходи в храмах стародавніх греків мали сходинки не менші від  людського зросту.

У Середньовіччі розвиток "сходової справи" стимулювалося будівництвом лицарських замків з високими стінами і оборонними вежами. Поступово освоювалися різні методи обробки деревини і металів, змінювалися зовнішній вигляд і оздоблення сходів, по яких стали судити про добробут господарів.

В епоху Модерну стали популярні сходи з кованими поручнями, в обробці яких переважали скульптурні та орнаментальні елементи - стилізовані зображення рослин, квітів і людських облич.  

Всесвітньо відомими є сходи в Каннах, котрими кожен рік проходять знаменитості всього світу.

Більш того, сходи мають свою символіку: це поєднання верху і низу, зв'язок між світами, рух по вертикалі. Аналогом  сходів є вісь світу, веселка, світове дерево.

Сьогодні сходи символізують ще й оптимізм господарів будинку, впевненість та хорошу самооцінку.

Ще більше вони впливають на так звану логістику  у вашому будинку.

Не хочеш падати? Тоді читай уважно!

 Наша рецептура - дуже проста з першого погляду і дуже продумана зсередини. Фахівці столярної майстерні Бебко радять поділити замовлення виготовлення сходів на кілька етапів, зрозумілих як для замовника, так і для виконавця замовлення.

Отож, на старт, увага, руш!

Етап №1. Примружуємо око та обираємо з легкістю

1. Предивляємось наш каталог та обираємо тип сходів, котрі найбільше вам припали до смаку. Окрім того, можна підбирати під загальний дизайн будинку.

Ми пропонуємо бальцеві, маршеві та гвинтові східці для будинку, дачі та для горища, словом для всеможливих випадків, коли мова іде про доступність для ваших ніжок другого поверху незалежно від типу будівлі.

Маршеві сходи - зручні, універсальні і функціональні сходи з прямою траєкторією.  Такі сходи мають привабливий та сучасний вигляд. Промисловий характер чудово вписується в сучасні інтер'єри.  

Сходи рекомендуються як для широкого використання в громадських місцях, так і для приватних осіб. Можна застосовувати їх всередині будівель,  а також для промислового оформлення, наприклад для демонстрації певних виробів або для декорування малих архітектурних форм.

2. Больцеві сходи. Прямі больцеві сходи складаються з одного або кількох прямих маршів. Це, перш за все, -  звичний і легкий підйом в поєднанні з доступною ціною. При видимій легкості больцеві сходи витримують від 200кг на кожну сходинку.

У сходах на больцях немає практично нічого від звичайних, традиційних сходів.

Сходи ніби висять у повітрі!

У стіні щаблі закріплені на опорах (больцях) прямо в кладці стін. Такий метод кріплення ніколи не буде спричиняти скрип, оскільки немає дерев'яних з'єднань.  Власне, тут практикується жорстке з'єднання металевими кріпильними елементами, що також не дає скрипіти сходам. При такій схемі навантаження рівномірно розподіляється по всій сходах, що покращує міцнісні властивості больцевих сходів.

Спіральні сходи - геніальний винахід архітектури. Вони змушують піднімати голову вгору (або опускати вниз) і захоплюватися дивною симетрією, а часто і викликати запаморочення.

Спіральні сходи в класичному стилі інтер'єру можуть бути виконані з дерева.

Такі сходи -  по-справжньому парадні, адже з дерева майстер може створити гнуту форму основи та поручнів, яка вражає своєю витонченістю.

Спіральні дерев'яні сходи виконані цілком і повністю руками майстрів, тому вона завжди неповторні та ексклюзивні.

На спіральних сходах  є де зупинитися і відпочити погляду. Це - факт.

Етап №2. Виклик дизайнера сходів додому

Телефонуємо надійному виробнику  дерев'яних сходів та консультуємося, розпитуючи усе до деталей. Так, саме так. Адже розуміння до деталей побажань клієнта - запорука плідної співпраці. Крім того, наше підприємство уже не раз переконалося, що виїзд дизайнера безпосередньо з метою огляду інтер'єру та підбору ідеального типу сходів для вашого дому - геніальна послуга на межі дружньої поради.

Саме виїзд дизайнера сходів допоможе максимально швидко та точно  транспортувати сходи із ваших думак у ваш же будинок.

Етап 3. Виготовлення сходів

 Ми використовуємо високоякісні масиви дерева. Мається на увазі дуб, ясен та бук.

Ці породи дерев - зносостійкі, витривалі, підходять за текстурою та надійні в плані навантаження на сходову кострукцію.

Підбір дерева - теж дуже важливий момент, деревина має бути без сучків та склеюватися по ширині. І ось тут варто увагу звернути на якість клею.

Столярна майстерня Бебко використовує якісний німецький клей для обробки деревини. Він не лише рятує масив від різноманітних пошкоджень, але і є хімічно нешкідливим та  корисним для збереження цілісності дерева (воно не буде покриватися вм'ятинами та не буде дряпатися). Крім того, наші майстри застосовують спеціальний лак для будівництва сходів - Herlak.

Окремо варто зазначити про якість обладнання для виготовлення конструкції сходів.  Яким би ідеальним та піддатливим  до обробки не було дерево, обладнання багато в чому визначає кінцевий результат. Десятирічна практика, сотні варіантів та дизайнів - яскравий тому доказ.

У дечому сходи для нас - більше, ніж просто сходи чи декорації будинку. Це - ціла філософська концепція і окремий розділ столярного таланту фахівця.

Сходи - це завжди підйом і можливість покращити інтер'єр у найвишуканіший із усіх існуючих способів.

 

Катерина Талашук