Радонові ванни

Радон - це інертний радіоактивний газ, який є головним компонентом радонових вод. Радонові ванни цінні так званим активним нальотом, який утворюється на шкірі і поступово збільшується під час перебування хворого у ванні. Тримається наліт 2-3 години, при цьому відбувається іонізація молекул біологічного середовища, в першу чергу води, яка є складовою частиною всіх тканин організму.

 

Показання до застосування радонових ванн. Радонові ванни сприяють нормалізації артеріального тиску, частоти пульсу та інших показників, зменшується частота серцевих скорочень. Радонові ванни мають яскраво виражену протизапальну та аналгетичну дію. Радонові ванни нормалізують функцію щитовидної залози і жіночої статевої системи, покращують вуглеводний та мінеральний обмін, рухового апарату і призначаються при захворюваннях шкіри. Так само зменшується вміст глюкози в крові, зменшується прояв неврозів. Радонові ванни сприяють кращій згортання крові. У гінекології радонові ванни використовуються для лікування фіброматоз, ендометріозі, поликистозе яєчників і інших захворювань. Призначають радонові ванни і для лікування ревматоїдного артриту, хворих на бронхіальну астму.

 

Особливість радонових ванн полягає ще й у тому, що радон швидко розчиняється в жировій тканині людини. Через невеликий концентрації у воді, людина просто не відчуває його впливу і нешкідливий. Але нешкідливий він тільки в невеликій кількості. Під час прийняття радонової ванни у ваш організм потрапить менше 1% радону від загальної його кількості у ванній. Велика частина, якої проникає в шкіру, створюючи невелику плівку. Радон виводиться з організму через легені і шкіру через 5-8 годин після ванни.

 

Правила прийому радонових ванн. Існують певні правила перед прийомом радонових ванн, які слід обов'язково дотримуватися, інакше процедури будуть мати не високий ефект або викличуть побічні дії. Перше, на що слід звернути увагу - це те, що ванни не рекомендується приймати на голодний шлунок. Інтервал між процедурою і прийомом їжі, повинен бути в районі півгодини. Не слід також приймати ванни, коли ви втомлені або спітніли, оскільки неспокійний стан може викликати побічні дії. Медики радять відпочити протягом 10 хвилин перед процедурою. Від стану здоров'я залежить також ступінь занурення тіла під воду. Зазвичай пацієнти пірнають у ванну по рівень грудей, залишаючи ділянку серця і голову над водою. Якщо ж людина страждає серцевими захворюваннями, рекомендується опускатися у воду, лише до лінії живота. Під час прийому радонової ванни слід вести себе спокійно, звичайно незначні рухи вирішуються, але концентрація радону у воді, в цей момент збільшується. Тривалість процедури становить 10-15 хвилин, а температура води коливається в межах 35-37 º С. Є деякі правила після прийому ванни. Після процедури не слід ретельно розтирати тіло рушником. Достатньо всього лише промокнути шкіру рушником, щоб зберігся радіоактивний наліт. Повільно одягнувшись, слід відпочити близько години. Лікарі не рекомендують поєднувати в один день радонові ванни з іншими процедурами, наприклад грязелікуванням. У день процедур не слід вести активний спосіб життя, йти на тривалі прогулянки чи екскурсії. Як правило, в сучасних лікарнях призначають лікування через день, курсом в 10-15 процедур.

 
Ганна СОКОЛОВА, журналіст студії веб-дизайну «Kraser»