Спасибі Америці!

Ожина сорту «Торнфрі», виведена в 1966 році в Америці, заслужила позитивні відгуки по всьому світу від Сполучених Штатів до країн Європи та Західної України. Це ідеальний сорт для вирощування в улюбленому саду і для комерційних цілей на великих промпосадках. «Торнфрі» не має шипів, невибаглива і має високі показники врожайності. Подібна благородна ягода смачна як у свіжому, так і у замороженому вигляді. І напевно, кожному небайдужому садівникові або фермеру буде цікаво почути про те, як вирощувати і садити саджанці ожини Торнфрі. Поїхали!

Посадка Торнфрі

Почнемо з першорядного питання - як правильно садити саджанці ожини Торнфрі? Насправді це не складно! Кращий час - рання весна. Садимо на відстані 1,5-2 метри з інтервалом 2-3 метри між кожним рядом. При вертикальній посадці кущ буде більш габаритний, а при горизонтальній ви заощадите площу. На наступному етапі необхідно зміцнити саджанці за допомогою шпалери висотою від 2 до 3 метрів і спеціального дроту. Для отримання більшого врожаю необхідне суворе нормування бруньок і коротка обрізка.

Аспекти догляду

Саджанці ожини Торнфрі в обов'язковому порядку потрібно підгодовувати. Робиться це за допомогою таких органічних добрив, як перегній, компост, зола, калієвий комплекс і сечовина. Даний сорт ожини не любить сухого грунту і посухи, тому мульча просто необхідна!

Для укладання куща ви також можете використовувати агроволокно, солому, тирсу, картон або залишки ДВП. В період дозрівання необхідний рясний полив, як правило 1 раз на тиждень (в середньому 15-20 літрів на 1 дорослий кущ). Тільки не перестарайтесь - в нашому випадку корені можуть просто загнити. Ви можете перевірити необхідність в зволоженні перевіривши мульчуючий шар. Коли він підсохне - тоді сміливо поливайте!

По приходу зими кущі Торнфрі потрібно вкривати, навіть при заявленій морозостійкості в -20 С. Коренева система та пагони холоду не бояться, однак бруньки, які ось-ось прокинулися після ранньої відлиги, можуть замерзнути. А це може призвести до подальшого вимерзання і замороження кореневої системи. Тому на зиму старі бруньки варто обрізати, а молоді зняти зі шпалери і покласти горизонтально. Поверх зробіть мульчування соломою, шифером або агроволокном. Також можете використовувати плівку.

Купуйте не відходячи від каси!

Замовити саджанці ожини Торнфрі, які гарантовано перевищать всі ваші сподівання (звісно, якщо ви прислухаєтесь до наших порад), ви можете прямо тут. Ми вирощуємо та реалізуємо саджанці по всій Україні вже не перший рік. Більше того - ми пропонуємо вигідні умови співпраці - доставку, оплату і, звичайно ж, ціни. Купуючи саджанці ожини Торнфрі оптом у нас (від 50 штук), ви отримуєте одну з найнижчих цін - лише 9.99 гривень за одну штуку! Звертайтесь до нас у будь-який зручний час - ми підкажемо і допоможемо. Чекаємо!