Штабелер - необхідна і незамінна техніка в складських приміщеннях і на підприємствах, де потрібно складувати і переміщувати пакетовані вантажі на піддонах. Великий плюс штабелерів перед навантажувачами - їх компактність, для маневрів їм потрібно в 2 рази менше місця. Але який саме штабелер підходить для Вашого складу, на що варто звернути особливу увагу? Основні критерії при виборі штабелерів це:

допустима висота роботи техніки;
ширина робочого коридору;
вантажопідйомність і продуктивність;
вартість.
Розглянемо все більш детально. В першу чергу, при виборі штабелерів потрібно звернути увагу на максимальну висоту підйому вил. Чим вище стелажі в складі, тим більша робоча висота техніки Вам потрібна. І відповідно навпаки, якщо складське приміщення низьке, немає сенсу переплачувати за висотний вид техніки. Гідравлічні штабелери розраховані на роботу від 1,5м до 4м. Електричні і напівелектричні штабелери мають робочу висоту до 6 метрів. Висотні штабелери або річтраки здатні працювати на висоті від 6м і до 12м, правда, і ціна (Київ) цієї техніки відповідна.

Важливий фактор при виборі штабелера - ширина робочого коридору. При швидкій і продуктивній роботі важливо, щоб складська техніка могла вільно розвернутися. Ширина коридору залежить від типу штабелера. Так, супроводжувані штабелери, де оператор йде поруч з технікою більш вузькі, ніж штабелери з кабіною. Для особливо вузьких складів також підходять штабелери з поворотними вилами або річтраки. Штабелери з відкидною площадкою для оператора менш зручні, оскільки вимагають більше робочого місця, а корисність майданчиків вельми сумнівна. Адже швидкість такої техніки в навантаженому стані близько 4-5км / год, що дорівнює швидкості пішого оператора.

Дуже важливо звернути увагу на вантажопідйомність штабелера. Якщо на складі доведеться працювати з невеликими, але важкими вантажами, вага яких перевищує допустимий, то штабелер гідравлічний або механічний не підійде. Він швидко зламається. Для електричних штабелерів варто звернути увагу на наявність і місце розміщення противаги, щоб техніка не перекинулася з вантажем під час роботи. А ось швидкість пересування Електроштабелер не настільки суттєвий фактор. Адже зазвичай криті склади не мають протяжність в кілька кілометрів, тому кілька секунд різниці зіграють швидше за все цінову роль, а не функціональну.

Якщо Ви вирішили брати штабелер з кабіною, то зверніть увагу на саму кабіну. Вона може бути стаціонарною і підніматися разом в вантажем і вилами. Підйомна кабіна потрібна на тих складах, де комплектувати вантажі потрібно в малих обсягах, що не цілими паллетамі. Оператору не знадобитися знімати всю паллету заради однієї коробки, він сам підніметься вгору і візьме потрібний вантаж. Такі ж функції виконує і електроштабелер, але є й такі штабелери. Важлива також довжина вил штабелера. Існує техніка з видовженими вилами, яка здатна підняти відразу двоє палет, економлячи при цьому час.

На вибір моделі штабелера впливає і якість покриття підлоги на складі. Ця техніка взагалі розрахована для роботи на ідеально рівній поверхні. Кліренс штабелера дуже маленький, всього 20-30мм, тому при похилій поверхні вже можуть виникати проблеми. Якщо Ви не впевнені в поверхні підлоги, варто шукати особливі штабелери з підвищеним кліренсом (до 160мм).

Купити штабелери недорого і легко, а от підібрати корисну і відповідну техніку - складніше. За більш детальною інформацією звертайтесь до наших менеджерів. Вони нададуть Вам не лише професійну консультацію, а й кращу ціну в Києві.