Алкоголь впливає на печінку, це основний побічний ефект алкогольного катаболізму. Передбачається, що оборотна жирова інфільтрація печінки є наслідком надмірного вживання алкоголю. Який зв'язок, якщо такий взагалі є, існує між цією інфільтрацією і цирозом печінки, поки невідомо. Гостра інтоксикація може супроводжуватися гіпоглікемією, яка, якщо її не розпізнати вчасно, може викликати смерть людини, що знаходиться в стані інтоксикації.

 

Важке хронічне пияцтво може обумовлювати розвиток гастриту, ахлоргідрії і виразки шлунку. Іноді з алкоголізмом зв'язані захворювання тонкого кишечнику, підшлункової залози і недостатність цієї залози. Сильне зловживання алкоголем може порушувати нормальний процес травлення і всмоктування. У результаті цього з'їдена їжа погано перетравлюється.

 

Зловживання алкоголем порушує також здатність тонкої кишки всмоктувати різні харчові речовини, включаючи вітаміни і амінокислоти. Побічним явищем алкоголізму є м'язова слабкість. Показано, що алкоголь порушує роботу серця навіть у неалкоголіків, збільшуючи хвилинний об'єм серця у спокої, швидкість серцевих скорочень і міокардіального споживання кисню. Хронічне надлишкове споживання алкоголю може викликати кардіоміопатію.