Все більше і більше людей зараз цікавиться ринком Форекс, і ми вирішили теж глибше осягнути це питання, відкривши двері в цей захопливий світ для наших читачів. Сьогодні ми познайомимо вас з одним з найвідоміших трейдерів на ринку Форекс, який від першої особи розповість вам, хто такий Форекс-трейдер.

Кондаков Костянтин Георгійович — трейдер з 8-річним стажем, відома у фінансових колах людина. Працював з компаніями «Калита Фінанс», «Альпарі», «Форекс клуб», «FOREX MMCIS group».

— Костянтине Георгійовичу, що привело Вас на валютний ринок і як давно Ви займаєтеся трейдингом?

— Ще будучи студентом, я захоплювався макроекономікою і міжнародними відносинами. Близько 8 років тому це захоплення привело мене на ринок Форекс. Не буду лукавити, я цікавився не тільки процесом валютної торгівлі. Перш за все, було бажання гідно заробляти, а Форекс, як відомо, в цьому плані є справді золотим дном.

— Чи був шлях до успіху тернистим? Чи труднощі обійшли Вас стороною?
 
— Звичайно, як і в кожного трейдера, у мене були і злети, і падіння. Але вроджена цілеспрямованість і величезне бажання досягти успіху в цій сфері допомогли мені стати справжнім професіоналом. Методом проб і помилок я розробив власну унікальну стратегію. Так, поступово удосконалюючи свої навички, я досяг беззбиткової торгівлі.

— Як відомо, хороша торгова стратегія — це запорука прибутку трейдера. Могли б Ви докладніше розповісти про Вашу методику?

— Безумовно, я не буду розкривати всі секрети, скажу одне: моя стратегія — це поєднання фундаментального і технічного аналізу. Я взагалі прихильник того, що не можна бути виключно «технарем» або ж «фундаменталістом». Ринок — це живий організм, тому розглядати його необхідно різнобічно.

— А як Ви почали працювати керуючим трейдером? Адже керувати своїми грошима — це одне, а чужими — зовсім інше?

— Я думаю, що в даному випадку велике значення має психологічний чинник. Якщо у трейдера з'являється питання: «А чи зможу я керувати чужим капіталом?», роль керуючого йому явно не підходить. Моя ідея стати керуючим втілилася в життя тільки після того як протягом року я працював виключно в плюс. І я дійсно можу гарантувати, що співпраця зі мною — це не менше 100% прибутку.

— Наскільки нам відомо, Ваша кар'єра складається досить успішно. Як Ви вважаєте, Ви вже досягли свого професійного піку?

— Сьогодні я — запитуваний трейдер, і в моєму управлінні більше сотні великих торгових рахунків. Але говорити про те, що я повністю реалізував себе у професійному плані, поки рано. Оцінюючи свій потенціал, приходжу до висновку, що подвоїти або навіть потроїти обсяг роботи — цілком посильне для мене завдання.

— Побутує думка, що успішні трейдери володіють особливим даром. Що Ви думаєте з цього приводу?

— Навряд чи це можна назвати даром. Скажімо так, трейдер повинен володіти певними якостями. Як на мене, дійсно успішний трейдер — це перш за все дисциплінована людина. А для довірчого керуючого це не просто необхідна якість. Я б сказав, це обов'язкова умова. Адже справа стосується не тільки особистих коштів, а й довіреного тобі капіталу.

— А що таке гроші для Вас?

— На початку моєї кар'єри гроші для мене були символом свободи і незалежності. Зараз сприймаю гроші як більш потужний інструмент, адже тепер я можу давати цю незалежність іншим людям.

— Чим, на Ваш погляд, Форекс приваблює людей?

— Форекс не може не приваблювати, оскільки це дійсно невичерпне грошове джерело. За великим рахунком, це єдине місце, де можна заробити навіть у найскладніші і кризові часи. Якщо врахувати, що заробляти на валютному ринку можна, не докладаючи жодних зусиль, переваги Форекс очевидні. Сподіваюся, співпрацюючи зі мною, багато інвесторів зможуть переконатися в цьому на власному досвіді.
 
— Костянтине, ми дякуємо Вам за цікаву розмову. Не сумніваємося, що вже скоро багато користувачів нашого ресурсу стануть Вашими клієнтами.

Інтерв'ю провів Михайло Гульнов