Вирощування форелі — справа, яка вимагає немалих капіталовкладень та сил, зате, взявшись за неї, ви навряд чи захочете колись її покинути, адже форель — не їжа на щодень, а делікатес, за який споживачі викладають кругленькі суми, а, отже, дуже скоро ви не лише зможете покрити всі свої витрати, але й отримувати казкові прибутки.

Вирощування форелі практикують не лише у ставках та озерах, але й у середовищі, створеному штучно. Однак потрібно врахувати один дуже важливий фактор — температуру. Щоб мальки активно росли, температура не повинна перевищувати 16-19 градусів за Цельсієм. Якщо ж вона все-таки перевищить цю межу, ріст малька форелі дуже сповільниться.

Щоб розпочати вирощування форелі, слід також знати, яку кількість однорічних особин можна запустити у водойму. Так, з розрахунку на 1 гектар площі водойми можна запустити до тисячі штук однорічної риби. Однак у промисловому вирощуванні форелі ця цифра може бути в десять разів більшою. Щоправда, тоді доведеться зважати ще на цілий ряд факторів, приміром, на рівень забруднення водойми, налагодження системи харчування та ін.

Вже за 3-4 роки ваші мальки перетворяться на зрілу форель вагою приблизно 500 грамів, а загалом життя форелі вимірюється терміном у 10 років і доросла особина часом може досягати ваги близько 12 кілограмів.

Форель вважається статево зрілою у 3-річному віці, щоправда, вона не розмножується у ставках або озерах, тому доводиться застосовувати штучні методи.

В умовах України зручно здійснювати вирощування форелі двох видів — струмкової та райдужної, адже саме ці види не вимагають особливого догляду, а їхнє м'ясо має хороші смакові якості.

Штучне вирощування форелі здійснюють двома методами — садковим та вирощування в УЗВ (установках замкнутого водопостачання).

Обравши перший метод, вам доведеться відвести частину водойми під секції, у яких натягують дрібну сітку та поміщають форель. У таких секціях щільність поголів'я досить висока. Форель у секціях розподіляють по віку і відповідно визначають дози харчування. Садковий метод не потребує значних капіталовкладень, однак при ньому зростає рівень забруднення водойми і, крім цього, територію слід добре охороняти.

А ось для вирощування форелі в УЗВ вам доведеться викласти кругленьку суму, хоча завдяки цьому методу ви будете мати змогу контролювати кожен етап цього процесу, забезпечите своїй форелі комфортні умови та зможете розраховувати на хороший прибуток ( в середньому на 100 000 доларів за рік). Обравши другий метод, на окупність бізнесу з вирощування форелі вам доведеться витратити близько 3 років.

Якщо вас зацікавив бізнес із вирощування форелі, тоді ласкаво просимо в компанію «Форелька», яка вже давно спеціалізується на цьому. Тут ви зможете придбати малька форелі та отримати цінні поради спеціалістів. Для цього заходьте на наш сайт або зателефонуйте нашому менеджеру.