Система сонячних колекторів є найбільш ефективним і довговічним джерелом альтернативної теплової енергії. Собівартість її (енергії) дуже низька, після того як система встановлена і працює, а запас її необмежений. Наше підприємство "SolarKarpathy" вже декілька років встановлює такі системи в Закарпатській області і вдосконалює їх ефективність. Нами зареєстровані 2 заявки на винахід в області "Сонячні колектори".
Впровадження одного з винаходів, який базується на принципі збільшення градієнта температури системи сонячних колекторів, що дозволяє підняти ефективність відбора на 60-70%, що значно зменшує термін окупності і збільшує кількість відбора сонячної енергії системою.

Другий винахід відноситься до ефективності і розширення можливостей використання акомульованої системою теплової енергії. В основу винаходу втілений принцип дискретності росподілу теплової енергії, накопиченої системою сонячних колекторів, між "споживачами" згідно їх температурних умов використання.

Обидва варіанти перевірені на практиці і втілені на об'єктах, введених в дію нами. Теоретичні розрахунки повністю підтвердились практичними результатами.

Якщо витрати В1 на впровадження першого винаходу складає всього 13,5%=(В1-В)/В*100% від загальної вартості системи В, а ефективність Є1 зростає на 60%, то строк окупності Т1=В1/Є1=(100+13,5)%*В/(100+60)Є=0,71Т, де Є-ефективність, Т-строк окупності до впровадження винаходу. Тобто строк окупності, при впровадженні другого винаходу, зменшується на 29%.

Впровадження винаходу, що дозволяє ефективніше використовувати акомульовану системою теплову енергію 30-40%, зменшує термін окупності ще на 22%. Таким чином загальний строк окупності, від впровадження винаходів, зменшиться на 35,4%.