Купити готові штори — це всього лише частина справи. Щоб вони завжди виглядали чистими і акуратними, за ними потрібно правильно доглядати. Як прати, чистити, прасувати штори? Прислухайтеся до корисних порад.

Прання

Прати готові штори потрібно нечасто, у міру їх забруднення. З прямими шторами впоратися буде легко, зі шторами зі складним багатоярусним кроєм буде складніше.

При пранні штор в пральній машинці вибирайте режим делікатного чи ручного прання. Не ставте високу температуру — штори потрібно всього лише позбавити від пилу, жирних плям на них немає. Легкі тканини потрібно прати і викручувати вручну. Штори потрібно ретельно прополоскати, так як залишки миючих засобів на тканинах під дією прямих сонячних променів призводять до швидкого вигоряння кольору тканини.

Прасування

Після прання штори прасують. При виборі програми і температури прасування враховують склад тканини. Прасувати штори необхідно хорошою праскою з ідеально рівною підошвою. Якщо тканину можна прасувати при високій температурі, краще робити це з виворітного боку і через білу бавовняну тканину.

Різні гардинні тканини прасують при різній температурі. Штучний шовк в процесі прасування не можна бризкати водою. Льон, вовну та бавовну при прасуванні злегка зволожують. Шифон і органзу прасують при мінімальній температурі.

Щоб не зіпсувати гардини, перед самим процесом краще ознайомитись з правилами прасування тканини, з якої зшиті штори.

Чистка

Штори можна не прати, а тільки почистити за допомогою пилососа або спеціальними м'якими віничками. Можна почистити штори в хімчистці.

Карнизи протирають вологою ганчіркою. Особливо ретельно витирають ті, на яких висять штори на кухні. Кухонні карнизи періодично обробляють спеціальними засобами, які відштовхують пил і полегшують ковзання штор по карнизу.

Провітрювання

Щоб усунути сторонні запахи, які увібралися в матеріал, штори потрібно провітрювати. Для цього відкривають вікна або балконні двері, а вітерець забезпечить регулярний приплив і циркуляцію повітря.

Для того, щоб штори служили довго, необхідно додатково захищати їх від прямих сонячних променів. Пам'ятайте: краса штор багато в чому залежать від правильного і регулярного догляду за ними!

Тепер ви знаєте, як правильно доглядати за шторами. Купити готові штори пропонує компанія «Nochcka». Всі вироби представлені в каталозі з товаром. Вибрати й купити готові штори можна в каталозі компанії.