Українська сорочка і народний одяг в цілому - це яскраве та самобутнє явище культури, що розвивалося і вдосконалювалося протягом багатьох століть. Сорочку берегли як зіницю ока, адже це була не просто річ, а в якійсь мірі, навіть магічний і містичний предмет, оберіг, який захищав людину від бід і негараздів. Недарма з вишитими сорочками пов'язана велика кількість різноманітних прикмет.

Долучення до сорочки починалося з раннього дитинства. Першу сорочку для дитини шили з тканини, якою хресні обдавали свічки під час обряду хрещення. В подальшому житті вишита сорочка супроводжувала людину протягом усього життєвого шляху.

Під час проведення релігійних обрядів та ритуалів або інших важливих урочистостей, українці обов'язково одягали вишиванку. Наречена, напередодні весілля, дарувала українські вишиті сорочки нареченому і його батькам. Сорочку, яка була призначена матері нареченого, треба було перед вишивкою відбілити в солоній воді, щоб не було сліз. Весільні сорочки одягали лише раз в житті, потім їх берегли до самої смерті. Взагалі вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла, є провідником магічної сили, яку має кожна людина. Відповідно, вона оберігала людину від нечистої сили.

Існувала велика кількість прикмет щодо вишивання. Жіночі сорочки слід було прясти з льону чи конопель, оскільки ці рослини містять ефірні олії, які захищали утробу матері і ненародженого малюка. Ще однією важливою прикметою був орнамент і візерунок української вишитої сорочки. Вважалося, що його ні в якому разі не можна повторювати, оскільки людина може перейняти чужу долю.

Ви бачите, скільки з однією українською вишиванкою пов'язано обрядів і традицій. І на сьогоднішній день, можна по праву назвати вишиту сорочку — однією єдиною річчю, де одночасно поєднуються і вікові традиції, і сучасний стиль 21 століття.

Адже наскільки популярними були вишиті сорочки раніше, так і на сьогодні, вони не втратили своєї актуальності. У зв'язку з теперішніми подіями в Україні, на вишиванки пішов величезний попит. Як старше покоління, так і молодь одягають вишиті сорочки в будні дні і на свята, і такою згуртованістю вони показують свій патріотизм і силу українського незламного духу.

Якщо ви вирішили прикупити собі вишиванку, заходьте на сайт компанії «Скиба». Тут представлений величезний асортимент жіночих і чоловічих вишитих сорочок відмінної якості і за доступною ціною.

Оформити замовлення можна, перейшовши за посиланням.

Звертайтеся!