На ринках автомобільні герметики, клеї-герметики або рідкі прокладки, з'явилися порівняно недавно. Але незважаючи на це, за короткий проміжок часу вони зуміли довести свою необхідність, корисність і важливість у найбільш непростих ситуаціях. Найважливіша функція герметика - можливість замінити прокладку двигуна або іншої деталі собою, а також усунути протікання рідини (масло, антифриз), прокол шини або склеїти деякі деталі. Виділяють такі види автомобільних герметиків: анаеробні, силіконові і склади на синтетичній основі.

Анаеробні герметики

Їх затвердіння відбувається за відсутності кисню і контакті з металевою поверхнею. Спочатку герметик наноситься на метал, потім деталі з'єднуються, відбувається затвердіння. При впливі кисню герметик залишиться в рідкому стані. Але це можна віднести до плюсів: немає необхідності поспішати, наносячи герметик, затвердіння не відбудеться, а значить, є більше часу, щоб нанести склад і встановити деталь.
Але використовувати цей герметик краще професіоналам, адже в цьому випадку необхідна кваліфікація, вправність і спеціальне обладнання.

Силіконові герметики

Якщо ви не є професіоналом, то краще скористатися силіконовим автогерметиком. Він володіє хорошою міцністю і еластичністю, забезпечує герметичність при високому тиску і гасить деформацію при використанні. Затвердіння відбувається через наявність у повітрі вологи, щоб отримати прокладку, засіб потрібно потримати на повітрі близько 10 хвилин. Такий засіб заповнює нерівності до шести міліметрів і є не таким вимогливим в роботі, як анаеробний герметик. Деякі герметики, які найчастіше використовуються в промисловості, застигають при ультрафіолеті.

Суміші на синтетичній основі

Головним компонентом цих герметиків стала синтетична смола. Але у автоаматорів вони не користуються особливою популярністю в побутовому застосуванні, тому забезпечують герметичність всіляких з'єднань (всіх агрегатів і вузлів автомобіля), а герметик краще вибирати, виходячи з конкретної ситуації.

На сьогоднішній день існує безліч найменувань герметиків різних виробників. Їх відрізняє рівень стійкості і еластичності, температурний діапазон, колір та інші характеристики. Виділяють герметики для професійного використання і для звичайних автолюбителів. Професійні засоби коштують набагато дорожче і мають великі обсяги.

Для деяких професійних герметиків потрібен спеціальний пістолет, без якого неможливо буде нанести засіб. Тому вибираючи засіб, будьте уважні. Не рекомендується економити на ємності упаковки. Великий тюбик може виявитися дешевшим, але якщо ви не ремонтуєте автомобілі постійно, то є ймовірність, що скінчиться термін зберігання, і він просто засохне.

Застосування

Герметики застосовують для різних деталей і систем автомобіля. Сфера застосування дуже широка: кузовні деталі, монтаж і ущільнення скла, люків, роз'ємів агрегатів. Система охолодження вимагає спеціального засобу. Деякі герметики мають більш вузьку спеціалізацію: фланцева поверхня, посадка шланга, з'єднувальні частини трубопроводу, заклеювання проколів у шинах, різьбові з'єднання. Матеріали герметиків значно різняться за властивостями, тому потрібно усвідомлювати, для чого саме він потрібний.

ФОП Панченко пропонує купити герметик автомобільний вищої якості від провідних виробників. Наші фахівці готові оперативно відреагувати на будь-який запит.