Не важливо, хто ви за професією та чим займаєтесь по життю - здоровий та чистий рот є запорукою успіху у будь-якій справі. Незалежно від роду вашої діяльності — говорити доводиться завжди. А якщо ви знаєте, що таке комплексний догляд за порожниною рота, то свіжий подих та гарна посмішка вам гарантовані.

Якщо ви хочете досягти свіжості подиху та здоров’я  ротової порожнини, то варто знати кілька основних правил.

Серед ознак того, що ваша ротова порожнина цілком здорова найголовнішими є наступні: зуби виглядають чистими, відсутній зубний камінь, ясна рожевого кольору, чищення зубною щіткою або зубною ниткою не викликають неприємних відчуттів та кровотечі,  відсутній постійний неприємний запах з рота. Якщо ж ваші ясна болять, а під час чищення зубною щіткою чи ниткою кровоточать, неприємний запах повертається уже через декілька хвилин після чищення, то ви потребуєте термінової консультації стоматолога. Подібні симптоми можуть бути сигналом захворювання ротової порожнини.

Ще з в шкільні роки говорили, що для здоров’я зубів та ротової порожнини достатньо чистити зуби двічі на день. Безперечно, це добре, але щоб рот був ідеально чистим цього не достатньо.

Для ідеальної чистоти ротової порожнини крім традиційно зубної щітки та пасти мати на озброєнні ополіскувач, нитку та йоржик. Крім того, доцільно було б використовувати в домашніх умовах іригатор. Зубною щіткою в ідеалі потрібно використовувати двічі на день. Підбір здійснюється відповідно до вашого типу зубів та ясен, проте вона не повинна бути надто жорсткою (щоб не травмувати емаль та ясна) чи надто м’якою (вона недостатньо добре зчищатиме зубний наліт).

Уважно поставтеся також і до вибору зубної пасти. Якщо у вас є якісь проблеми ротової порожнини, то доцільно було б купити пасту, яка їх усуває. Існують різноманітні зубні пасти, як от відбілюючи, лікувальні, для різного типу ясен та для зубів з підвищеною чутливістю.

До вибору зубної пасти також слід поставитися уважно. Якщо ви маєте якісь проблеми

Ще один важливий елемент догляду за ротовою порожниною – флос або ж зубна нитка. У міжзубні проміжки щодня потрапляє велика кількість залишків їжі, і якщо від них не позбуватись, то це може призвести до розвитку проблем із зубами та яснами. Ополіскувач, крім того, що надає довготривалу свіжість для вашого подиху, має також і лікувальний ефект.

Переважна частина населення для очищення ротової порожнини використовують лише щітку і пасту. Флоси та ополіскувачі є менш поширеними, а про існування йоржиків взагалі мало хто знає. Зазвичай, йоржиками користуються люди, які носять брекети, для того, щоб очистити зуби від нальоту та залишків їжі.

Для ідеальної чистоти рота та зубів в додаток варто використовувати іригатор. Серед громадян європейських країн він вже давно здобув популярність, адже він здатний вимити навіть найменші залишки їжі, а це, як відомо, перешкоджає розмноженню мікробів, а отже і розвитку запальних процесів в ротовій порожнині.

Якщо ви мрієте про ідеально чисті зуби, свіжий подих та красиву посмішку – комплексний догляд за порожниною рота вам це гарантує.