Замислюючись про будівництво басейну, людина не завжди усвідомлює, що за привабливою гладдю води ховається робота складного обладнання, праця і знання десятка фахівців.
Басейн - це серйозне споруда, і в цьому його відмінність від просто ємності великого розміру, наповненою водою. Побудувати басейн, який буде не тільки радувати красою, а й дасть можливість щоденно отримувати справжню насолоду від кришталево чистої води, може тільки колектив висококваліфікованих фахівців.

На сьогоднішній день складно уявити собі респектабельний заміський будинок без плавального басейну, який є не тільки предметом розкоші, але і дозволяє підтримувати гарну фізичну форму, відпочивати і розслаблятися.

Сьогоднішній басейн - синтез чудес дизайнерської фантазії, інженерної думки і передових технологій. Здавалося б, якийсь резервуар, а в ньому вода, і плавайте на здоров'я! Так, та не так. Насправді басейн - це складна гідротехнічна споруда, в якій безперервно здійснюється процес рециркуляції і фільтрації води, а також проводиться її постійне знезаражування. Проте, зазвичай ми бачимо лише верхню частину айсбергу, кінцевий продукт як такий. "Нутрощі" ж його приховані за гладкою поліпропіленовою стінкою або блискучою ПВХ-плівкою і зрозуміти цю складну анатомію дано тільки професіоналам.

Що відрізняє басейн у високому розумінні цього слова від, скажімо, просто ємності великого розміру, наповненою водою? Уявити складно. Насоси, нагрівачі, скімери, форсунки, підсвічування, фільтри для очищення і аерації води і багато чого ще, що можна перераховувати до безкінечності. Розібратися у всьому цьому людині без спеціальної інженерної або будівельної освіти навряд чи під силу. Та й чи варто? Якщо задумаєте будувати басейн у своєму будинку, звертайтеся відразу до професіоналів.

Басейни бувають як найпримітивніші (з якими стикався напевно кожен), так і, просто кажучи, екзотичні, які виникають десь у мріях художника і реалізовуються в замках за сімома печатками.

Справжній басейн являє собою складний інженерний комплекс, де величезне значення має гідравлічна система. Від того, наскільки вона сучасна і якісна, залежатиме і чистота води у вашому басейні, і те, наскільки зручний він буде в експлуатації. Саме ця, прихована від стороннього погляду, частина басейну становить близько половини його вартості і включає в себе величезну кількість компонентів.

Басейн - це рукотворне творіння людини. І як будь-яке дітище прогресу, він просто зобов'язаний постійно змінюватися і вдосконалюватися. Тому сьогоднішній басейн докорінно відрізняється від свого попередника початку ХХ століття - брезентової чаші, що утримувалась на дерев'яних конструкціях.

Сучасний басейн, крім технічно виправданих і обов'язкових компонентів, необхідних для його експлуатації, має ще й цілий ряд додаткових. Невеликий приватний басейн може бути дивним чином обіграний в інтер'єрі, його стилізують, приміром, під негучний грот або ж, навпаки, веселий римський фонтан, що струмує водою. Важлива роль відводиться і освітленню. Адже часто саме завдяки підсвічуванню рівна гладь води або бризки наче оживають.

Елегантний стриманий стиль, приглушене світло, класичний інтер'єр, широкі римські сходи. Або ж басейн, вирішений в епікурейському ключі, оформлений соковитими відтінками підсвіченої води, барочними аксесуарами і т. д. Повністю мінімалістський інтер'єр, виконаний в строгому аскетизмі, або ж постмодерністський хайтековский дизайн - все, що душі завгодно. Все залежить від фантазії, коштів і смаку, і обов'язково правильно співвіднести приміщення басейну зі стилем всього будинку.

Залежно від розташування і планувальної конструкції розрізняють відкриті і закриті басейни.
За рівнем розміщення конструкцій басейни діляться на повністю занурені (розташовані нижче рівня підлоги або землі), частково занурені і поверхневі. Останні, як правило, є легкі збірно-розбірні басейни індивідуального використання.

Вода з поверхні басейну йде у фільтрувальну установку через спеціальні вікна "водозабірники" скімери. Кількість скімерів залежить від розмірів басейну, його площі та об'єму.

Скімерна схема. Їх особливість в тому, що вода знаходиться нижче верхньої кромки басейну приблизно на 10-13 см. Брудна вода забирається з басейну за допомогою скімера (верхній найбільш забруднений шар) і через донний злив (нижні шари). Повернення очищеної води відбувається через стінні форсунки, розташовані на протилежній стіні. Таким чином досягається рух води від однієї стінки до іншої.

Для забору води з басейну і повернення в нього очищеної ідеально підходять закладні деталі, які виконані з нержавіючої сталі і бронзи, що забезпечує довгий термін служби.
Підживлення свіжою водою здійснюється автоматично через поплавковий регулятор, який встановлюється в скімері.

Найважливіші компоненти басейну.