Підприємства всіх розмірів і форм власності, які приймають різні зернові на зберігання, щорічно стикаються з питанням очищення партій зерна різного ступеня засміченості, і, як правило, вологості, яка перевершує норми для зберігання.

 

Під поняттям «вологість» розуміють виражене у відсотках відношення маси води до маси матеріалу. Абсолютною вологістю називається відношення маси вологи, що знаходиться в даному обсязі матеріалу, до його абсолютно сухої маси. Відносна вологість - це відношення маси вологи, що міститься в матеріалі, до його маси у вологому стані.

 

Стандарти передбачають чотири стани по вологості (у%): сухе - 13 - 14, середньо - сухе - 14,1 - 15,5; вологе - 15,6 - 17 і сире - понад 17. На тривале зберігання годиться тільки сухе зерно.

 

Існують спеціальні пристрої, які є просто незамінними для тих галузей промисловості, де необхідно контролювати вологість. Це - вологоміри. Вони використовуються при проведенні будівельних оздоблювальних робіт, на деревообробних заводах при контролі ступеня просушування деревини, на меблевих фабриках при зборці меблів, при просушуванні зерна на елеваторах і т.д.

 

Вологомір повинен володіти такими характеристиками:

- Вимірювати вологість зерна в потоці загалом, а не окремих його частин;
- Забезпечувати можливість індикації даних про вологість в режимі реального часу;
- Характеризуватися простотою монтажу на зерносушарках, які отримали широке розповсюдження;
- Забезпечувати можливість використання зворотного зв'язку для рециркуляційного сушіння зерна в автоматичному режимі.

 

Таким чином, вологість - це один з головних чинників, що визначають збереження зерна, підвищення якого призводить до появи певної кількості вільної води, яка характеризується невисокою енергією її зв'язки з тканинами зерна. Вона може навіть брати активну участь у протікаючих в зерні фізико-хімічних ферментативних процесах.

 

Підприємство «Ремікс» надає обладнання і комплектуючі для підприємств зберігання та переробки зерна. Для вас в наявності вологоміри таких моделей: «FarmPoint», «SuperPoint», «FarmPro», «SuperPro», GRAIN TESTER PLUS, GRAIN CHECK, GRAIN COMPUTER Plus, Fortester 200 і т.д. Широкий асортимент продукції і сучасного устаткування виробництва задовольнить ваші потреби. Завжди будемо раді бачити вас серед наших клієнтів!