Щоб визначити тривалість терміну служби, який мають фільтри очистки повітря, потрібно врахувати багато факторів, а саме — місце розташування повітрозабору, пору року, розу вітрів та ін. Якщо фільтри очистки повітря грубого або тонкого очищення виходять з ладу, то це загрожує потраплянням у повітряний потік пилу і абразивних частинок, які накопичилися на фільтрах протягом усього терміну роботи.

Не секрет, що фільтри очистки повітря, як і будь-які інші, потрібно періодично змінювати, якщо вам потрібне дійсно чисте повітря. Є кілька способів для контролю над забрудненням фільтрів очистки повітря:

- по перепаду тиску (опору повітряного потоку). Для цього вам потрібні технічні засоби: електронний датчик перепаду тиску повітря, рідинний дифманометр або інші аналогічні прилади. Отже, заміна фільтрів здійснюється по досягненні значень падіння тиску до меж, зазначених у технічному паспорті фільтра.

- планова заміна фільтрів - найбільш оптимальний спосіб. Як показує практика, в умовах навколишнього середовища в Україні рекомендується міняти фільтри за наступним графіком:

1. панельні і касетні фільтри грубого очищення - кожен місяць влітку, раз на 2-3 місяці взимку;

2. кишенькові фільтри грубого очищення - 3-4 рази на рік;

3. кишенькові фільтри тонкого очищення треба міняти 2-3 рази на рік, компактні - 2 рази на рік.

Обслуговування фільтрів очистки повітря

Обслуговування фільтрів очистки повітря, як правило, включає в себе діагностику всієї системи вентиляції, складання списку використовуваних фільтрів і графіка їх заміни та утилізації.

При більш серйозному підході потрібно замислюватися над поліпшенням існуючої системи фільтрації або створенням нової. Контроль же за станом фільтрів повинен проводитися регулярно. Необходімо відстежувати як свідчення приладів, так і параметри, які визначаються візуально, що допомагає уникнути неприємностей, пов'язаних із зносом замків, поганою фіксацією, нещільним примиканням рамки фільтра і механічними розривами.

Регулярний контроль стану системи і своєчасна заміна фільтрів дає можливість знизити експлуатаційні витрати - за рахунок зменшення витрат на електроенергію (зниження робочого тиску), скорочення аварійного запасу фільтрів (уніфікація використовуваних фільтрів) і збільшення терміну служби фільтрів (гарантія безаварійності).

Також не забувайте, що тривалість терміну служби фільтрів напряму залежить ще й від їх якості. Щоб купити фільтри очистки повітря, які вирізняються високою якістю та надійністю, вам варто звернутися в ітернет-магазин компанії СКБ «Технофільтр». Фірма займає лідируючі позиції на ринку фільтраційних систем. Поспішайте! Ми чекаємо на вас!