Щоб поліпшити властивості бетону, використовуються різні просочення, які впливають на один з його показників. Гідрофобне просочення для бетону допомагає підвищити довговічність будь-якої конструкції, знижуючи витрати на її ремонт. Вода, проникаючи в будь-які, навіть міцні матеріали, може зруйнувати їх дуже швидко. Вона порушує структуру і знижує міцність, а також погіршує зовнішній вигляд і теплообмін.

При замерзанні вода може збільшитися в об'ємі до 10% і створює тиск в бетоні понад 200Мпа або 2т/см2, за рахунок цього в матеріалі з'являються мікротріщини, які з часом тільки збільшуються. Бетону необхідні водовідштовхувальні просочення, так як він може поглинути до 90% рідини, при цьому погіршиться не тільки зовнішній вигляд виробу, але і більшість характеристик.

Для поліпшення якості бетону і його водовідштовхувальних властивостей використовуються два види розчинів. Просочення використовуються для поліпшення цієї характеристики у вже існуючих поверхонь, а просочення для додавання в бетонну суміш. Вибір продукції залежить від необхідності захистити ту чи іншу конструкцію.

Мінеральні просочення ефективні та економічні, їх використовують для покладених і вже існуючих бетонних покриттів. Просочення для бетону, що захищають матеріал від води, діють на нього по-різному, але при цьому переслідують одну мету - поліпшити водовідштовхувальні властивості складу.

Моноліт-20М просочує бетон на 20-25 мм, проникаючи в пори виробів, він вступає у фізико-хімічну реакцію з сумішшю і утворює мікрокристали, які аналогічні природним матеріалам. Гель, який утворюється на поверні, збільшується в об'ємі і виштовхує з пор непотрібну рідину, цементуючи пори і тріщини. Поверхня набуває водовідштовхувальних властивостей, а бетон збільшує міцність.

Водовідштовхувальне просочення Granit-28 зміцнює бетонні підлоги і захищає залізобетонні конструкції від агресивних впливів, створюючи силікат кальцію. У бетоні підвищується водостійкість, а також міцність на вигин і стиск.

AquaTop - це просочення, яке при нанесенні на бетон витягає з нього воду, при цьому поверхня збагачується кальцієм (силікат гідратом). Верхній шар бетону досягає міцності 70-80МПа.

Гідрофобізатор «Крісталлізол» - це склад з безліччю компонентів на кремнійорганічній основі. Його також застосовують для поверхневої обробки бетону. Плюсом цього складу є можливість роботи зі складними і дуже вологими матеріалами. При використанні складу повністю припиняється підсмоктування води в будь-яку бетонну поверхню.

У разі низькомарочного бетону просочення використовується для підвищення міцності верхнього шару бетону і утворення на його поверхні полімерної плівки, яка закупорює пори. При виборі вузького просочення для бетону необхідно враховувати його поточний стан, тобто слід звернути увагу на наявність тріщин, сколів та іншого. Якщо грамотно підібрати просочення, то можна зміцнити бетон до 1 см. А якщо накласти кілька шарів просочення, то можна отримати блискучу, лаковану поверхню. В цілому, просочення - це найбільш економічно вигідний спосіб позбавлення від руйнування бетону на два-три роки. До того ж, це хімічно зносостійке покриття.

Якщо потрібно просочити високомарочний і щільний бетон, застосовують просочення, що характеризується глибокою проникаючою здатністю у вологі і високощільні основи. При її нанесенні слід дотримуватися певних умов: капілярне підтягування води має бути виключеним. А в цілому це просочення характеризується такими ж властивостями, що і просочення для низькомарочного бетону. Різниця тільки в його двокомпонентному складі і високій плинності.

Як вибрати просочення для бетону

При виборі просочення для бетону слід враховувати ступінь вологості. При сухій поверхні і за умови, що буде відсутній ефект вологоутворення, наноситься поліуретанове або епоксидне просочення. У випадку з високощільним, марочним бетоном, а також вологою поверхнею, краще застосовувати високотекуче поліуретанове просочення, часто двокомпонентне. Щоб купити найкращі просочення для бетону, звертайтеся в компанію «Сілоксан». Фахівці допоможуть Вам вибрати найкращий гіброфобізатор і нададуть Вам інформативну консультацію.