Навряд чи знайдеться садівник-любитель, який не хотів би виростити на своїй ділянці лохину. Ягоди лохини дуже смачні і надзвичайно корисні.

Якщо розповісти про корисні властивості цієї ягоди коротко, то лохина містить вітаміни С, Е, В, унікальні вітамінні комплекси, які захищають організм від токсинів, отриманих з навколишнього середовища, виводять радіонукліди, знижують схильність до алергії, мають знеболювальний ефект.

Лохина містить речовини, які працюють як «спалювачі жиру»; допомагають організму боротися зі старінням  уповільнюють вікові зміни в пам'яті; підвищують імунітет  допомагають організму боротися з небезпечними хворобами.

Виростити лохину не складно. Але для цього варто врахувати всі рекомендації досвідчених садівників, а також купити якісні саджанці лохини в інтернет-магазині «РОССАДОМ».

Сорт  це важливо!

Перш за все потрібно вибрати сорт лохини. Зайдіть на вкладку із саджанцями лохини інтернет-магазину «РОССАДОМ»  тут представлені найкращі сорти, які швидко приживаються і рясно плодоносять в кліматичних умовах нашої країни. Переваги та недоліки кожного сорту описані так докладно, що це дозволить вам вибрати сорт, що вам найбільше підходить.

Особливості посадки

Тепер переходимо до посадки. Зверніть увагу на те, що лохина «любить» кислий грунт. Кущ лохини садять в заздалегідь підготовлену яму розміром 70 см в ширину і глибину, заповнену кислим торфом з рівнем рН 3,5  5,0. Знати рівень кислотно-лужного балансу ґрунту дуже важливо: при меншому рівні рН рослини починають хворіти, при більшому знижується врожайність цієї культури. Рослина любить сонце і помірну вологість. Для підтримки вологості ґрунт під кущем лохини можна мульчувати.

При виборі сорту враховуйте морозостійкість рослини. На сайті «РОССАДОМ» можна купити сорти, які благополучно перенесуть і сорокаградусні морози!

Садити кущі лохини краще на початку осені або ранньою весною. При посадці потрібно дотримуватися відстані між кущами. Відстань між кущами низькорослих сортів становить 60 см один від одного, середньорослі кущі висаджують на відстані 80-90 см, між високорослими сортами залишають простір 100-150 см.

Починаючи з шостого року після посадки кущі лохини обрізають, залишаючи до восьми пагонів: 4 плодоносних і 4 підростаючих гілки. Обрізку проводять ранньою весною, поки не розпустилися бруньки, або восени, після опадання листя.

Збираємо урожай!

Лохина починає плодоносити на третій рік після посадки і при сприятливих умовах і правильному догляді зберігає плодоношення кілька десятків років.

Перші ягоди ранньої лохини достигають наприкінці липня, і зріють 2-3 місяці. Є сорти лохини, ягоди яких після достигання обсипаються, є такі, що довго тримаються на гілках.

При всіх нюансах, які потрібно враховувати при вирощуванні лохини, цей чагарник вартий того, щоб його вирощувати.

Купуйте саджанці лохини в інтернет-магазині «РОССАДОМ» і вирощуйте смачні ягоди на своїй ділянці! Вибрати і замовити саджанці лохини можна на цій сторінці.