Від стану і ефективності гальмівної системи залежить безпека і захищеність водія з пасажирами. Cтенд перевірки гальм допоможе оцінити ефективність і справність роботи гальмівної системи, а також її відповідність усім вимогам ГОСТу. Найчастіше гальмівний стенд є частиною діагностичної лінії, але іноді він може бути окремою вимірювальною одиницею. Гальмівні стенди діляться на кілька видів:

- Гальмівні стенди для перевірки легкових і легких комерційних автомобілів з вагою осі до 3,5 т;

- Гальмівні стенди для перевірки гальм вантажних автомобілів і автобусів з вагою осі до 13 т;

- Гальмівні стенди для перевірки гальм вантажних автомобілів і автобусів з вагою осі до 16 т.

Принцип дії гальмівного стенда досить простий.

Принцип дії гальмівного стенда досить простий.

Гальмівний стенд оснащений роликами з покриттям, що імітує дорожнє покриття. На ролики по черзі заїжджає кожна вісь автомобіля. При попаданні осі автомобіля на гальмівні барабани, гальмівний стенд включається. Гальмівний стенд дозволяє виміряти ряд параметрів: опір вільному коченню (оцінюється стан підшипників), гальмівні зусилля кожного колеса, різниця гальмівних зусиль, а також визначити овальність гальмівних дисків.

Гальмівний стенд дозволяє виміряти величину гальмівного зусилля як ножного, так і ручного гальма. За допомогою відповідного датчика, можна виміряти зусилля тиску на педаль гальма. На підставі цих даних програма обчислює ефективність гальмівної системи.

Гальмівний стенд може оснащуватися функцією перевірки повнопривідних автомобілів 4х4. Відмінність полягає в тому, що при тестуванні ролики гальмівного стенда обертаються в протилежні сторони, тим самим не даючи автомобілю виїхати з гальмівного стенда. В режимі 4х4 вимір гальмівного зусилля проводиться по черзі, спочатку для лівого, потім для правого колеса.

Для зручності гальмівний стенд може оснащуватися електромагнітним блокуванням роликів, що істотно полегшує завдання в'їзду і виїзду з гальмівного стенда. Процедура вимірювань вантажних гальмівних стендів ідентична стендів перевірки гальм легкових автомобілів.

Деякі автовиробники пред'являють особливі вимоги до швидкості тестування гальмівної системи, тому гальмівні стенди можуть поставлятися в різному виконанні, зі швидкістю тестування 2,7 км/ч і 5,2 км/ч.

В залежності від варіанту комплектації гальмівного стенда результат тесту може відображатися на великому аналоговому табло, або на моніторі ПК. Ідеальним варіантом є одночасна установка аналогового дисплея і стійки з ПК, що значно покращує візуальне сприйняття результатів вимірювань гальмівного стенда. На вибір оператору надається 3 види вимірювальної програми гальмівного стенду: ручна, автомат, суперавтомат. Результати вимірів можна роздрукувати у вигляді таблиці, або у вигляді графіка.

Компанія ТехноСервісПлюс вже 10 років працює на ринку обладнання для СТО. З питань покупки гальмівних стендів звертайтеся за тел. +38 (061) 212-22-30 (40), +38 (067) 611-10-45.

Який би з гальмівних стендів Ви не вибрали - для перевірки легкових автомобілів, легких комерційних автомобілів, вантажних автомобілів або автобусів - компанія ТехноСервісПлюс завжди допоможе підібрати варіант відповідний Вашим вимогам за ціною і якістю, а також наша технічна служба здійснить монтаж обладнання для СТО, пуско-налагоджувальні роботи та надасть гарантію. Незалежно від Вашого місця розташування Ви отримаєте спектр інформації, необхідної для проведення підготовчих робіт, розміщення і експлуатації гальмівних стендів.