Сучасний інтер'єр також неможливо уявити без такого декору, як вітраж, спектр використання якого досить широкий. Вікна, двері, шафи-купе, гардеробні та міжкімнатні перегородки, стелі, сходи, стіни, ширми, світильники, дзеркала і багато іншого, декоровані вітражем, зроблять ваш інтер'єр особливим.

Поряд з дорогими класичними вітражами і технікою тіффані, коли виріб створюється з окремих шматочків скла, існують сучасні технології, розроблені англійською компанією «Creative Resins International» (CRI). З їх допомогою можна виготовити художнє скло для вікон, дверей, вітражних стель, ніш з підсвічуванням, розсувних перегородок, декорувати малюнком фасади шаф-купе, керамічну плитку, а також скляні панелі для робочої поверхні на кухні.

 Технологія Glasspaint Spray System

Технологія Glasspaint Spray System (GSS) була спеціально розроблена для нанесення акрилових полімерів методом розпилення на скло, дерево, метал, кераміку, пластмасу та інші матеріали. Двокомпонентна акрилова смола швидко сохне, не містить ізоціанати і не вимагає подальшої термічної обробки.

Покриття надзвичайно довговічне і має високу адгезію, а також стійке до вологи, ультрафіолету, коливання високих і низьких температур, стійке до агресивних середовищ, механічних пошкоджень і більшості хімікатів.

Технологія GSS проста у використанні і не вимагає наявності дорогого обладнання. За допомогою цієї технології можна легко виготовити в широкій гамі кольорів, як одноколірну панель, так і з художнім малюнком.

Такі декоративні панелі можуть використовуватися для стін, дверей і перегородок в душовій, вологих кімнатах або на кухні.

Технологія Crystal-Lite

Матеріал, який дозволяє за короткий час, незалежно від складності дизайну, створити скляне панно з фацетом, свинцевою протяжкою або декоративними елементами. Новітня поліакрілатна формула забезпечує стійку адгезію з будь-якими типами скляних поверхонь, стійка до ультрафіолетового випромінювання і будь-яких погодних умов.

Можливість фарбування окремих частин або цілих панно дозволяє урізноманітнити дизайни.

Тверда поверхня дозволяє використовувати цей матеріал як зовні (в середині ізольованого вікна), так і в середині приміщень - в кухонних шафах, декоративних дзеркалах, дверях, душових кабінах.

Весь процес автоматизований, а тому надійний і безпечний.

Технологія CRI

Дана технологія є, по суті, розписом по склу і дозволяє нанести на скло, дзеркало або кераміку об'ємний малюнок будь-якої складності. Можна вибрати готовий зразок вітража з каталогу, або спільно з нашими дизайнерами розробити малюнок, відповідний по стилю і колірній гаммі саме вам. Ескіз вітража створюється на комп'ютері, що дозволяє максимально точно уявити готовий виріб, а при необхідності легко внести будь-які зміни.

Процес виробництва такого вітража полягає в наступному: обладнання наносить акриловою смолою об'ємний контур малюнка на цылысну основу. Вітраж може бути виконаний на різних матеріалах: прозоре, матове («сатин»), тоноване скло, дзеркало або кераміка. Товщина контуру варіюється від 2 до 12 мм. Він представлений у таких основних кольорах: чорний, білий, золотий, сріблястий, темно-золотий, темно-сріблястий або прозорий. Останній створює ефект фацета і гравіювання на склі, що виглядає особливо ефектно на матовій або дзеркальної поверхні.

Після затвердіння контуру проміжки між ним заливаються кольоровими полімерами, які виходять шляхом додаванням кольорових пігментів у двокомпонентну прозору основу для заливки. Ділянки між контуром можуть бути залиті необмеженою кількістю відтінків як локального кольору, так і сумішшю з кількох відтінків або плавними переходами з одного кольору в інший, надаючи розпису ефект традиційного вітражного скла.

Після висихання на основі утворюється міцний шар, що має високу адгезію, стійкість до перепаду температур, атмосферних явищ, ультрафіолетового випромінювання і механічного впливу.

Технологія Creative-lam

Технологія Creative-lam використовується для виробництва ламінованого скла (триплекс).

Новий продукт, який представляє собою дуже міцний і гнучкий прозорий проміжний шар з ненасиченого поліакрилат, холодного затвердіння (розробка CRE).

Використання спеціальних активаторів склеювання робить його придатним для ламінування різних видів скла, пластику та інших матеріалів.

Широка гамма прозорих блискучих кольорів дозволяє отримувати різні відтінки і ефекти, наприклад, мармур, граніт, онікс.

Creative-lam незамінний у випадках, коли окрім декоративних характеристик необхідні міцність і безпека.

За матеріалами www.pivnich-sklo.com.ua.