Вирощування малини - це справа клопітна, але приємна. І починається вона з правильного підбору саджанців малини. Особливою популярністю серед досвідчених садівників користуються ремонтатні саджанці малини Брусвяна. Це і не дивно. Саджанці малини ремонтантної мають ряд переваг, які недоступні її родичам - саджанцям малини звичайної. Вони мають однорічний цикл розвитку стебла. За один сезон малина встигає вирости, дати плоди і усохнути, знищуючи таким чином всіх шкідників, які, зазвичай, перезимовують на стеблі. Саджанці ремонтантної малини менше схильні до хвороб і шкідників, на них практично немає червивих ягід.

Саджанці малини Брусвяна

Королевою серед ремонтантної малини вважається сорт Брусвяна. Пагони цього сорту плодоносять у червні-липні, другий урожай з'являється на молодих пагонах поточного року і плодоносить з початку серпня до листопада в умовах України. Малина Брусвяна в середньому в 2-3 рази врожайніша, ніж будь-який інший сорт.

Кілька слів про правила посадки саджанців малини Брусвяна.

Ділянка, на якій ви збираєтеся висаджувати саджанці малини Брусвяна, повинна бути рівною, з невеликим ухилом, знаходитися на сонячній стороні. Грунт краще легкий, з хорошою аерацією, слабокислий (РН 5,7-6,5). Нейтральні та лужні грунти не підходять. Важливо враховувати при висадці саджанців малини, що відстань між рядами повинна бути не менше 2 метрів, а між самими рослинами 30-40 см. Вносити перегній варто смугою 50 см і перекопувати на глибину 20-25 см з розрахунком - 10-15 кг на погонний метр.

Оптимальний час висадки саджанців малини Брусвяна - середина жовтня, весняна висадка - березень-квітень. Саджанці, вирощені контейнерним способом, можна висаджувати в будь-який час року. Саджанці малини Брусвяна, посаджені в травні-червні, починають плодоносити до середини осені.

Догляд за саджанцями малини Брусвяна

Догляд за саджанцями малини Брусвяна досить простий і мало чим відрізняється від догляду за саджанцями малини інших сортів. Принциповою відмінністю є те, що саджанці малини Брусвяна не вимагають обприскувань від малинового жука, малинного комарика і різних хвороб, так як наземна частина куща на зиму знищується. Основні "малинні" витрати на ручний збір врожаю, обробіток грунту, добрива і поливи залишаються тими ж самими.
Особливого догляду саджанці вимагають в перший рік після висадки. Рекомендована підгодівля мінеральними добривами, мульчування рослин тирсою, подрібненою соломою.

Кілька слів про розплідники

Якщо ви хочете купити саджанці малини Брусвяна, рекомендуємо вам звернутися в підсобне господарство Анастюк. Аграрне господарство вирощує, зберігає і реалізує оптом саджанці малини різних сортів. Асортимент включає великий вибір посадкового матеріалу, який завжди в наявності як на відкритому грунті, так і в спеціально обладнаних сховищах. Якщо Ви зацікавились у співпраці з господарством, будь-ласка, звертайтеся за контактними телефонами. Чекаємо ваших дзвінків.