І так, яку керамічну черепицю придбати?

Основна характеристика будь-якої покрівлі - це її герметичність за будь-яких погодних умов. Сучасна керамічна черепиця забезпечує герметичність завдяки «замкам», за допомогою яких вона з'єднується одна з одною. Чим вищий замок, тим більш якісний і надійний захист. Ми радимо вибирати тільки ту керамічну черепицю, яка має не менше двох високих якісних «замків» у верхній і бічній частинах.

У деяких виробників конструкція «замків» дозволяє зрушувати керамічну черепицю в поздовжньому напрямку щодо одна одної, в інших же невелика ширина паза в «замку» не дозволяє це робити. Більш економічна і зручна в застосуванні перша конструкція, тому що дозволяє уникнути обрізки керамічної черепиці, пробачає деякі помилки в пристрої обрешітки і значно підвищує швидкість монтажу.

Тепер поговоримо про колір. Вибирати колір вам доведеться з трьох основних типів кольорової керамічної черепиці. Це класичний натуральний колір обпаленої глини, а також два типи покриття: ангобірована керамічна черепиця (тип покриття - ангоб) і глазурована керамічна черепиця (тип покриття - глазур).

Ангоб і глазур відрізняються тим, що у керамічної черепиці з покриттям ангоб кольори більш матові, іноді з напів-блиском, а глазурована має скляний блиск.

Існує ще один метод додання кольору - це відновний (редукційний) випал. Так виходять оригінальні кольори зістареної елітної і дуже дорогої керамічної черепиці.

В області розмірів і відповідно витрат на квадратний метр керамічної черепиці, в середньому, існує розкид від 15 до 9,5 шт/м2. Чим більша керамічна черепиця, тим менше витрата. Архітектори рекомендують утриматися від покупки керамічної черепиці з витратою менше 12-11 шт/м2 на приватні будинки (котеджі) з площею покрівлі менше 400 м2. Керамічна черепиця великого розміру виглядає на таких будинках дуже громіздко, і як мінімум, не доречно. Керамічна черепиця таких великих розмірів виготовляється для застосування на будівлях з великою площею покрівлі (громадські, адміністративні будівлі). Це правило в області розмірів не відноситься до плоскої керамічної черепиці, що створює на покрівлі суцільний масив або імітує сланцеву покрівлю.

В області форми нічого радити не будемо. Купуйте те, що вам подобається і тішить око. Найголовніше не забувайте, що принадність керамічної черепиці полягає саме в її вікових традиціях, які будуть актуальні і через багато десятків років. Тому при виборі не переборщіть в області осучаснених форм і помітних кольорів.

Компанія "УРСУС Закарпаття" пропонує керамічну черепицю виробництва von Muller Dachziegel (Koramic Group), яка активно використовується при реставрації будівель і споруд старовинної архітектури. Тому, разом з високим рівнем автоматизації виробництва, використовується і традиційна техніка ручної обробки глини, секрет якої зберігається і оберігається впродовж століть.