Яку потужність вибрати?
Для початку треба правильно вибрати потужність газової колонки. Продуктивність газової колонки характеризується потужністю від 7 до 28 кВт. Чим більша потужність колонки, тим більшу кількість води за хвилину вона може нагріти. Припустимо, що ми хочемо купити агрегат, який би забезпечив гарячою водою середньостатистичну родину з чотирьох чоловік. Для початку давайте визначимося, яку воду вважати гарячою. Як правило, ми користуємося водою з температурою від 36 до 45 ° С. Більше 45 ° С - вже занадто гаряча. Засунувши руку під 60-градусну воду, можна отримати тепловий опік. Отже, вирішено: нам потрібна вода близько 40 ° С. Тепер підрахуємо, скільки води будемо витрачати. Найчастіше в квартирі встановлено два-три крани - на кухні та у ванній. З крана виливається близько 4 л / хв, з душу трохи більше - 6 л / хв. Значить, якщо мама миє посуд на кухні, а тато в цей час приймає душ, витрачається близько 10 л / хв.

Витрата ще залежить від напору води. Ось я, наприклад, люблю відкрутити воду так, щоб кран вібрував і був схожий на гарячий гейзер, а труби щоб співали і танцювали. Якщо в гості приїжджає моя улюблена свекруха, то вона пильно стежить, щоб з крана лилися жалісно-тонкі сльози за безповоротно минулою молодостю. Дізнатися, який напір віддаєте перевагу саме ви, легко: поставте експеримент з літровою банкою і секундоміром. Якщо з цим визначилися, можна йти в магазин. Там, в паспорті газової колонки, знаходите графу, де вказано, скільки літрів в хвилину видає колонка і на скільки градусів її нагріває. Наприклад, колонка німецької фірми Bosch WR350-1KDOP дає від 4 до 14 л / хв при Dt = 25 ° С або від 2 до 7 л / хв при Dt = 50 ° С. Що таке Dt? Це - різниця температур води, що входить в колонку і одержуваної після нагрівання. Температура "вхідної води" приблизно однакова і взимку, і влітку (близько 10-12 ° С). Вважаємо: 10 ° С 25 ° С = 35 ° С. Таким чином, ми отримуємо гарячу воду з температурою 35 ° С. Але, може бути, якщо закрити один кран, то в другому вода буде гарячіша? Тут можливі варіанти. У імпортних колонок температура гарячої води підтримується на певному рівні, тобто не залежить від числа включених кранів. Але при бажанні її можна змінити спеціальним регулятором на лицьовій панелі колонки. А ось вітчизняні колонку, наприклад, "Неву", потрібно регулювати вручну: доведеться весь час крутити ручки і регулювати температуру. І ще дуже добре, якщо теплообмінник колонки буде мідним, тому що в цього матеріалу великий коефіцієнт теплопередачі і, отже, ККД колонки виявиться більше.

Можливі варіанти?

До цього я говорила про газові колонки для проточної води, вони ще називаються швидкісними. Але є ще ємнісні газові колонки. Найчастіше таку колонку встановлюють в дачному будинку (або заміському котеджі). Найкраще, коли до будинку підведено магістральний газ. Пристрій їх дуже схожий на звичайний самовар. Усередині місткості (бака) з водою проходить труба. Внизу труби перебуває грілка, тепло від неї йде вгору по трубі і гріє воду. Колонка підтримує постійну температуру води в баку. Причому для того, щоб обсяг бака не робити дуже великим, вода в ньому нагрівається не до 45 ° С, а до 80 ° С. Потім, розбавляючи її холодною, отримуємо велику кількість теплої води.

Причому, всі газові колонки можна розділити ще на дві великі групи: одноконтурні (швидкісні і ємнісні), призначені тільки для нагрівання проточної води, і двоконтурні. Вони потрібні, по-перше, для підігріву проточної води і, по-друге, для опалення котеджів. Але це вже тема для окремої розмови. Зауважу тільки, що всі вони гарні при централізованому газопостачанні. Якщо магістралі з газом немає, в принципі її нескладно пристосувати для роботи від газового балона. Але треба враховувати, що надовго цього балона не вистачить. При середній потужності колонки (24 кВт) два 50-літрові балони будуть безперервно працювати трохи більше доби.

Ім'я фірми - гарантія гарної роботи

Гарантійні терміни газових колонок у різних фірм різні: від 1 до 3 років. У середньому вони розраховані на 10-15 років нормальної роботи. Наостанок я звернулася до знайомого ріелтора. Він сказав, що на Заході, між іншим, люди з радістю купують квартири з газовою колонкою. І пояснив, чому. Там практично у всіх будинках стоять лічильники води. І не тільки використовуваної води взагалі, а, зокрема, води гарячої. Так ось, газова колонка не тільки строго враховує споживання окропу, але виявляється набагато економічніше центрального водопостачання. Це нам поки що все одно, заплатили раз на місяць певну суму і забули - а там кожна копійка на рахунку. Особливо та, яку потрібно віддати державі. Не кажучи вже про те, що газ поки ще дешевше електрики.

Корисні поради:

Чим топити дачу, щоб "не вилетіти в трубу":

На опалення дачного будинку в Підмосков'ї площею 150 кв.м. за сезон йде 7 300 літрів солярки при використанні автономних автоматизованих систем опалення та гарячого водопостачання (ААОВ) на дизельному паливі. До відома: в середній смузі Росії тривалість опалювального сезону в середньому 123 діб. Так що проблема, чим і як топити: дровами, газом, соляркою або електрикою, - дуже навіть актуальна. Дрова залишимо для камінів. А що стосується решти, то авторитетно стверджуємо: ААОВ на солярці обходяться хоч і дещо дорожче, ніж ААОВ на газі, але набагато дешевше, ніж ААОВ на електриці. На перший погляд, здається, що 7,3 тисячі літрів - ну вже дуже багато. Але якщо подумати і підрахувати: Припустимо, Ваш будинок розташований в 70 км від МКАД (це в кращому випадку). Щоб дістатися до нього на власному автомобілі, знадобиться приблизно годину часу і 7 літрів бензину (при середній витраті палива 10 літрів на 100 км). За той же час в котлі вашого будинку згорає менше півтора літрів дешевої солярки (хто стане сперечатися, що солярка дешевше бензину?). Так що не так вже й багато для пристойного двоповерхового особняка, панове домовласники! А ось інший розрахунок на "задану тему": за сезон для опалення 1 кв.м. будівлі (з усередненими тепловтратами 100 Вт / кв.м.) необхідно затратити 511,22 кВт.год (439,6 Мкал) енергії. Для цього потрібно: для ААОВ на газі (теплота згоряння 5,2 кВт.год / куб.м.) - 98,31 куб.м. газу; для ААОВ на дизельному паливі - солярці (теплота згоряння 10,2 Мкал / кг, питома вага 0,88 кг / л) - 48, 98 л солярки.

Джерело: www.avdprom.com.ua