Головний елемент системи опалення - це радіатор. Саме він покликаний забезпечити комфортні умови для перебування в приміщенні. Сучасний ринок пропонує величезну кількість варіантів радіаторів. Як же зробити правильний вибір? Про те, які радіатори опалення кращі, ми і поговоримо.

Видів радіаторів є багато: чавунні, сталеві, алюмінієві, мідні, біметалічні... Для того, щоб зробити правильний вибір, потрібно зрозуміти, які радіатори опалення краще "впишуться" в систему обігріву вашого будинку або квартири. При цьому враховуються такі параметри як допустима температура теплоносія, тиск і склад, тепловіддача та інертність.

При купівлі радіатора дуже важливий зовнішній вигляд, довговічність, ціна. Також варто враховувати, що є певні тонкощі вибору радіаторів для відкритих систем (багатоквартирні будинки) і закритих систем (індивідуальні будинки).

Вибираючи радіатор, в першу чергу необхідно звертати увагу на технічні та експлуатаційні характеристики. Для централізованої системи опалення характерні погана якість води, а також коливання тиску і температури. Далеко не кожен радіатор витримає умови роботи у вітчизняних теплових мережах. Обов'язково враховуйте допустиму температуру і тиск теплоносія в системі опалення. Ці параметри вказані в паспорті нагрівального приладу.

Для того, щоб дізнатися, які радіатори опалення кращі, необхідно порівняти різні варіанти. Це ми і зробимо.

Чавунні радіатори

Батареї з чавуну застосовуються в системах опалення вже близько сотні років. Вони є кращими за такими параметрами як довговічність і стійкість до корозії. Такі прилади мають високу тепловіддачу. Вони найбільш пристосовані для експлуатації на просторах колишнього СНД. Якщо раптом станеться аварійне відключення теплопостачання, чавунна батарея буде ще довго зберігати тепло, нагріваючи повітря. Чавунним приладам не страшні перепади тиску, гідроудари і погана якість теплоносія. А жорстка вода не має на них такого згубного впливу, як на інші види приладів.

Якщо говорити про недоліки чавунних радіаторів, то це якась громіздкість і висока інерційність, через яку їх не можна застосовувати в сучасних системах опалення з терморегуляцією.

Що стосується дизайну, то в наш час з'явилися дуже цікаві та оригінальні ретро-радіатори. Вони виглядають неймовірно вишукано.

Алюмінієві радіатори

Радіатори з алюмінію мають великий попит, оскільки є універсальними обігріваючими приладами. Характеризуються високою тепловіддачею, невеликою вагою, мають естетичний зовнішній вигляд. Такі радіатори відрізняються простотою монтажу. Їх можна застосовувати спільно з регуляторами температури. Серед недоліків - схильність до корозії при високих концентраціях лугу у воді.

Сталеві радіатори

Сталеві радіатори можуть мати вигляд трубчастої конструкції, цільної прямокутної або складальної панелі з окремих секцій. Мають доступну ціну, хорошу тепловіддачу, стійкі до корозії. Сталеві батареї краще не використовувати в системах опалення міських квартир, оскільки вони не витримують гідроударів і підвищеного до 25 атмосфер тиску.

Біметалічні радіатори

Такий радіатор поєднує в собі всі кращі якості сталевих і алюмінієвих приладів. Він складається з сталевого трубопроводу та алюмінієвих ребер. Цей вид батарей краще всього підходить для використання в централізованих тепломережах наших міст.

Як бачите, складно однозначно відповісти на запитання: "Які радіатори опалення кращі". Все залежить від особливостей системи опалення. Отримати консультацію і вибрати найкращий варіант радіатора ви можете звернувшись в компанію "Allrad". У нашому асортименті великий вибір опалювальних приладів від провідних виробників.