Дати однозначне визначення євроремонту непросто. Це слово увійшло в наше життя років десять тому, і так міцно, що євроремонтом стали називати будь-який більш-менш пристойний ремонт. Однак спочатку дане поняття включало в себе професійний високоякісний ремонт із застосуванням сучасних технологій та обладнання, використанням новітніх імпортних матеріалів, що включає повний комплекс робіт з дизайн-проектом. У результаті споживач повинен отримати ексклюзивне житло - красиве, комфортне, що відповідає індивідуальним вимогам.

 

У гарній квартирі, як у будь-якому художньому творі, немає дрібниць, а є деталі. Коли вони об'єднані в якийсь високий стиль, то тут можна говорити про велику творчу вдачу її господарів, проектувальників, архітекторів, дизайнерів і робітників, які добре потрудилися над створенням образу, народженого грою площин і обсягів, фарб, світла і тіні, новітніх матеріалів і технологій, які застосовуються сьогодні в житловому будівництві. Процес створення образу такої квартири можна порівняти з налаштуванням дорогого музичного інструменту, що належить вельми обдарованому музикантові. І якщо виразити його одним словом, то це слово буде «євроремонт».

 

Про євроремонт люди замислюються, головним чином, придбавши квартиру без обробки на первинному або б/у квартиру на вторинному ринку житла. Точніше, вони купують якісь житлові обєми, які потім вже стануть квартирою. Але для цього потрібно знати, принаймні, що ми хочемо зробити, на що маємо право і чи достатніми засобами володіємо. Вартість добротного, середньої складності ремонту з переплануванням може досягати 30-50% ринкової вартості квартири.

 

І не розраховуйте отримати євроремонт, запрошуючи бригаду шабашників. "Начебто під євроремонт" вони, напевно, зробити зможуть, але проведення висококласних і якісних робіт під силу тільки досвідченим майстрам, що спеціалізуються на певному виді робіт. І справа тут не тільки в старанні й умінні робітників. Сучасне високоточне професійне обладнання коштує досить недешево, будівельні фірми йдуть на чималі витрати, купуючи його, навчаючи персонал. Тільки застосування відповідних інструментів гарантує в результаті бездоганно рівні підлоги, стіни і стелі, якісно встановлені двері, вікна і сантехніку, які прослужать вам довго і надійно.

 

Крім того, крім сміливих і оригінальних задумів, потрібна дозвільна документація, оцінка можливої вартості усіх робіт та загальних витрат повинна бути представлена у вигляді проектно-кошторисної документації, а також потрібно якась технологічна карта з алгоритмом передбачених ремонтних робіт.

Ось з цієї причини висококласний ремонт починається з дизайн-проекту, в якому, до речі, є не тільки ескізна частина.

 

Дизайн-проект - це перш за все креслення, плюс підбір матеріалів, комплектація меблями, схеми електрики, водопостачання, системи вентиляції, кондиціонування і т.д. Дизайн-проект зручний всім: замовник з самого початку бачить, як буде виглядати його квартира, а ремонтна фірма знає, в якому напрямку діяти (адже, якщо клієнт щось додумує в процесі ремонту, неможливо планувати графік робіт). Таким чином, саме дизайнер формує майбутній вигляд приміщення, вибирає колірне і світлове рішення, підбирає необхідне поєднання квітів і предметів, вірно розташовуючи їх. На дизайнера лягає таке важливе завдання, як організація житлового простору, інакше кажучи, зонування приміщення: організація зон відпочинку, прийому гостей, приготування їжі і т.д.