Компанія «ВОК Монтаж Сервіс» Більше 6 років спеціалізується на виробництві вентиляційного обладнання з нержавіючої, оцинкованої та чорної сталі, а також з міді.

У 2014 році ми розробили і почали серійний випуск спеціалізованого обладнання, призначеного для надійного захисту системи вентиляції від попадання іскор і загоряння, а також для охолодження повітря і його очищення. Таке обладнання особливо потрібне в кафе, барах, ресторанах, які використовують для приготування їжі мангали, барбекю, тандири на дровах або вугіллі і розташовані в торгових центрах і житлових будинках. При приготуванні страв з м'яса або риби-гриль виділяється від мангалу гаряче повітря, насичене великою кількістю жиру і сажі, які осідають на внутрішніх стінках повітроводів. Це дуже небезпечна ситуація, адже при попаданні всередину воздуховода навіть маленької іскри можливе займання всієї системи місцевої витяжної вентиляції.

Ми випускаємо гідрофільтри, які монтуються в систему вентиляції відразу після витяжного накриття. Гідрофільтри виробництва «ВОК Монтаж Сервіс» - це ефективні, надійні, прості в експлуатації й обслуговуванні пристрої, які дозволяють встановлювати і безпечно експлуатувати мангали в будь-яких місцях: на фуд-кортах в торгових і бізнес центрах, кафе і ресторанах.

У березні 2015 року ми провели року випробування наших проточних гідрофільтрів для підтвердження надійності та ефективності. Для було створено спеціальний стенд, котрий складається з мангалу стандартної глибини 200 мм, глибиною 400 і довгою 1000 мм, витяжного накриття 450х600х1200 мм з врізкою діаметром 250 мм, продуктивністю 3000 гідрофільтрах м3, радіального вентилятора. Все це поєднано круглими і прямокутними повітроводами. Повітропровід виведений на вулицю. Гідрофільтри підключені до системи водопроводу, за допомогою якого подається холодна вода.

Гідрофільтри: будову та принцип роботи

Гідрофільтр виготовлений з нержавіючої сталі і складається з:

зварного герметичного корпусу, виконаного з харчової вогнестійкою, нержавіючої сталі марки AISI304 товщиною 2мм,
системи розпилення води,
сітчастих іскропоглинаюча фільтрів,
лабіринтових жіроулавлівающий фільтрів,
системи влагоотделения,
клапана на відкривання води під електропривод,
датчика тиску води,
муфти для зливу забрудненої води.
Для зручності підключення до системи місцевої витяжної вентиляції на гідрофільтрах передбачено фланцеве з'єднання з нержавіючого куточка товщиною 3 мм. Для видалення з корпусу продуктів очищення (жиру, гару, сажі, кіптяви, брудної гарячої води) в нижній частині корпусу передбачена врізка діаметром 2 мм, яку необхідно підключити до системи каналізації. Клапан з електроприводом на подачу води в систему розпилення підключається паралельно з витяжним вентилятором і відкривається при включенні вентилятора.

У нашому випадку, щоб наочно показати всі параметри системи, ми додатково встановили датчики температури на вході і виході гідрофільтрів.

Розглянемо докладніше процес роботи гідрофільтрах. Гаряче повітря від мангалу з температурою від 80 до 180 ⁰С виділяється через витяжний парасоль і через систему повітроводів потрапляє в зразок гідрофільтрах.

Спочатку повітря від мангалу потрапляє в змішувальну камеру, в якій холодна вода з робочим тиском 2 бару через спеціально розроблену систему повноконусні форсунок розпорошується і змішується з гарячим повітрям. Відбувається зрошення, зволоження та охолодження надійшов повітря. Для зручності контролю, кожен Гідрофільтри укомплектований редуктором і манометром для контролю тиску води в системі.
Потім повітря проходить крізь секцію сітчастих іскропоглинаюча фільтрів.
Наступний етап очищення - це проходження повітря через секцію жіроулавлівающий лабіринтових фільтрів (Кільця Рашига).
Остання секція Гідрофільтри - це система влагоотделения, призначена для видалення надлишків водяної суспензії і пари з повітря.
Після проходження гідрофільтрах охолоджений очищене повітря безпечно видаляється з приміщення.

При проектуванні та підборі вентилятора для систем місцевої вентиляції, укомплектованих гідрофільтрах, потрібно передбачити додатковий опір на вентилятор в розмірі від 200 до 300 Па.

Так як гідрофільтр піддається впливу відразу декількох негативних факторів, дуже високі вимоги до якості цього обладнання. При виготовленні гідрофільтрів фахівці «ВОК Монтаж Сервіс» використовують імпортні комплектуючі та матеріали, розкрій деталей на високоточному обладнанні (на автоматизованому лазерному комплексі з використанням азоту), деталі гідрофільтрах збираються і зварюються за допомогою аргонно-дугового зварювання в середовищі інертних газів. Всі шви протравлюються спеціальною кислотою для забезпечення високих антикорозійних властивостей конструкції.


Умови експерименту:

Вугілля з використанням рідини для розпалювання, шашлик зі свинини.
Швидкість повітря на нижньому зрізі парасольки 0,5-0,6 м / с.
Подача води кімнатної температури під тиском 2 атмосфери.
Як бачимо, на піку температура біля входу гідрофільтрах становить близько 100 градусів, після проходження через гідрофільтри повітря охолоджується до 50. Коли вугілля прогорають, температура знижується приблизно до 85-90 градусів на вході і до 40-45 на виході. Дим з приміщення, як бачимо, витягується надійно. Якщо подивитися на витяжку на вулиці - диму і кіптяви практично не спостерігається. Запах, правда, присутній.

Для порівняння відключимо подачу води в гідрофільтри. Температура на виході виросла практично на 10 градусів, з воздуховоду на вулиці йде дим, запах посилився.

На підставі випробування гідрофільтрів, ми можемо зробити висновок, що своє завдання обладнання виконує на всі 100%!

Ми виготовляємо гідрофільтри продуктивністю від 2000 до 9000 м3 / год, парасолі з гідрозатворів продуктивністю від 900 до 2550 м3 / год.

Термін виготовлення 5-7 робочих днів.

Будемо раді співпраці!