Постачальники двоокису титану в Азії підвищують ціни на 500 долл/тонна в 4-му кварталі 2011г.  

Що чекати для споживачів порошкових фарб?

Сінгапур (ICIS) - Ціни на двоокис титану в Азії, основну сировину для порошкових фарб, судячи з усього, продовжують зростання в 4-му кварталі стрибком на 500 дол / тонна (365 євро / тонна) через дефіцит цього пігменту на ринку і підвищення цін на сировину для його проізводства.Но покупці заявляють, що вони не можуть підтвердити великі обсяги замовлень 
Постачальники двоокису титану в Азії підвищують ціни на 500 дол / тонна в 4-му кварталі 2011р. 
Що очікувати для споживачів порошкових фарб? 
Сінгапур (ICIS) - Ціни на двоокис титану в Азії, основну сировину для порошкових фарб, судячи з усього, продовжують зростання в 4-му кварталі стрибком на 500 дол / тонна (365 євро / тонна) через дефіцит цього пігменту на ринку і підвищення цін на сировину для його виробництва .
Але покупці заявляють, що вони не можуть підтвердити великі обсяги замовлень на цей пігмент на останні 3 місяці року, маючи достатні запаси в 3-му кварталі, коли ціни на двоокис титану ж підвищувалися на 300 - 500 дол / тонна. 
Більшість виробників порошкових фарб впевнені в подальшому невпинному зростанні цін на TiO2 незважаючи на зниження попиту в 4-му кварталі, пророкує експертами .
TiO2 в основному застосовують як білий пігмент при виробництві порошкових фарб, покриттів, пластмас, чорнила, волокон, продуктів харчування і косметики. 
Kronos став першим виробником на ринку двоокису титану, який оголосив про чергове підвищення цін на 500 дол / тонна на свою продукцію, що продається на азіатському та тихоокеанському регіонах. 
Інші великі гравці такі, як DuPont, Tronox, Ishihara Sangyo Kaisha (ISK) і Cristal Global наслідували його приклад, оголосивши про аналогічний підвищення цін з 1-го жовтня 2011р. Huntsman, за чутками, також підвищує ціни на 500 дол / тонна .
«Ціни на титанову руду підвищуються в другому півріччі цього року, тому у нас немає вибору, крім як підвищувати наші ціни», - заявив один з виробників двоокису титану . Ціни в Азії на TiO2 підскочили на 40% з 2800-3000 дол / тонна на початку року відповідно до даних ICIS. Остання вибірка азіатських цін на рівні 3900-4200 дол / тонна була проведена ICIS 9-го вересня 2011р .« Баланс попиту-пропозиції залишається щільним, і тому ми очікуємо істотного стрибка цін », - сказав інший виробник. 
Виробники непохитно підвищують ціни на TiO2 кожен квартал, підганяють браком пігменту на ринку, не демонструє жодного сигналу до пом'якшення ситуації на ринку в найближчій перспективі, обумовленої недоліком інвестицій у виробництво двоокису титану поза Китаєм .
Серед виробників TiO2 тільки від DuPont очікують збільшення виробничих потужностей до 350 тис.тонн / рік до кінця 2014р. Цей показник включає виробництво DuPont 200 тис.тонн / рік в Альтамірі (Мексика), а також збільшення існуючих потужностей в США, Мексиці і на Тайвані з отриманням додаткових потужностей в сумі 150 тис.тонн / рік .
У той же час покупці в цілому дотримуються точки зору, що не слід очікувати крутого підйому цін через очікуване спаду

Сінгапур (ICIS) - Ціни на двоокис титану в Азії, основну сировину для порошкових фарб, судячи з усього, продовжують зростання в 4-му кварталі стрибком на 500 дол/тонна (365 євро/тонна) через дефіцит цього пігменту на ринку і підвищення цін на сировину для його виробництва.

Але покупці заявляють, що вони не можуть підтвердити великі обсяги замовлень на цей пігмент на останні 3 місяці року, маючи достатні запаси в 3-му кварталі, коли ціни на двоокис титану підвищувалися на 300 - 500 дол/тонна. 

Більшість виробників порошкових фарб впевнені в подальшому невпинному зростанні цін на TiO2, незважаючи на зниження попиту в 4-му кварталі, що пророкується експертами.

TiO2 в основному застосовують як білий пігмент при виробництві порошкових фарб, покриттів, пластмас, чорнила, волокон, продуктів харчування і косметики. 

Kronos став першим виробником на ринку двоокису титану, який оголосив про чергове підвищення цін на 500 дол/тонна на свою продукцію, що продається на азіатському та тихоокеанському регіонах. 

Інші великі гравці такі, як DuPont, Tronox, Ishihara Sangyo Kaisha (ISK) і Cristal Global наслідували його приклад, оголосивши про аналогічне підвищення цін з 1-го жовтня 2011р. Huntsman, за чутками, також підвищує ціни на 500 дол/тонна .

«Ціни на титанову руду підвищуються в другому півріччі цього року, тому у нас немає вибору, крім як підвищувати наші ціни», - заявив один з виробників двоокису титану. Ціни в Азії на TiO2 підскочили на 40% з 2800-3000 дол/тонна на початку року відповідно до даних ICIS. Остання вибірка азіатських цін на рівні 3900-4200 дол/тонна була проведена ICIS 9-го вересня 2011р. «Баланс попиту-пропозиції залишається щільним, і тому ми очікуємо істотного стрибка цін», - сказав інший виробник. 

Виробники непохитно підвищують ціни на TiO2 кожен квартал, підганяють браком пігменту на ринку, що не демонструє жодного сигналу до пом'якшення ситуації на ринку в найближчій перспективі, обумовленої недоліком інвестицій у виробництво двоокису титану поза Китаєм.

Серед виробників TiO2 тільки від DuPont очікують збільшення виробничих потужностей до 350 тис.тонн/рік до кінця 2014р. Цей показник включає виробництво DuPont 200 тис.тонн/рік в Альтамірі (Мексика), а також збільшення існуючих потужностей в США, Мексиці і на Тайвані з отриманням додаткових потужностей в сумі 150 тис.тонн/рік .

У той же час покупці в цілому дотримуються точки зору, що не слід очікувати крутого підйому цін через очікуваний спад споживання в 4-му кварталі. Адже для кінця року характерний спад, і тому немає причин для підвищення цін, на їхню думку. 

Деякі покупці заявляють, що їм необхідно менше матеріалів в період з жовтня по грудень. Крім того, на ринку у покупців створені великі запаси TiO2 рутильної форми, тому вони очікувано знизять закупівлі на четвертий квартал, вважають багато хто з них.