«Господи, допоможи нашим дітям закінчити школу» — такі коментарі можна побачити на будь-якому форумі, де обговорюють нові програми навчання і, відповідно, підручники за новою програмою. Останніми, до речі, повинні були ще на початку вересня 2015 року безкоштовно оснастити шкільні бібліотеки. Не всі батьки стали чекати замовлення і почали думати, яким чином вийти з цієї ситуації.

Здається, що найбільш практичним варіантом було б закачати електронні версії книг дітям на планшети. Але, на жаль, не всі батьки можуть дозволити оснастити шкільний портфель своєї дитини дорогими сучасними технологіями. А ті, у кого була можливість скористатися подібними пристроями, зіткнулися з демо-версіями підручників.

У цей час деякі вчителі замість повноцінних проводили уроки-начитки матеріалу, а школярі конспектували його в зошиті. Купити підручники за новою програмою в книжкових магазинах було майже неможливо. А ті, хто зумів роздобути цей сучасний раритет, ділилися ним з іншими батьками, щоб ті отримали хоча б відксерену версію підручника.

Звичайно, всі ці способи виявилися неефективними, оскільки діти почали скаржитися на погане самопочуття, втому і погіршення зору. Дитині ж треба користуватися якісною літературою, яка відповідає державним стандартам і не шкодить фізичному і психічному здоров'ю школяра. Тому повністю уникнути друкованих підручників ніяк не можна.

У деяких школах, наприклад, продовжували вчитися за старими підручниками. Директори та вчителі коментують своє рішення тим, що особливо великих змін в програмі не сталося. Додали кілька нових тем, деякі розширили, а деякі скоротили — всього-то. Все найскладніше перенесли на потім — в старші класи.

Але найпростішим і ефективним способом вирішення проблеми стала покупка підручників в інтернет-магазинах. Власники ітернет-магазину з продажу навчальної літератури для 1-11 класів «Ukrbook» оперативно налаштували зв'язок з видавництвами-постачальниками підручників за новою програмою і оновили свій асортимент.

Розуміючи суть проблеми клієнта і піклуючись про його враження від магазину, покупцеві пропонують привабливу систему знижок: від 1000 гривень — 5% знижки; від 5000 гривень — 10% знижки; від 20000 гривень — розмір знижки за домовленістю. Також на сайті діє вигідна пропозиція для вчителів, працівників навчальних закладів, членів батьківських комітетів: замовте підручники за новою програмою на цілий клас і отримаєте гарантовані бонуси і подарунки.

Це добре, що батьки таки змогли знайти прийнятне для дітей рішення цієї проблеми. Але хіба це їх завдання, шукати вихід з критичних ситуацій в сфері освіти? До слова, замість того, щоб кожен рік вносити якісь зміни в навчальні програми, варто було б випустити нарешті якісні підручники. Якісні — це підручники, які перш ніж потрапити в дитячі руки, пройшли апробацію хоча б протягом року або півтора.

І наостанок, порада батькам: займайтеся зі своїми дітьми самонавчанням, розвивайте їх логічне та образне мислення, вчіть аналізувати прочитану інформацію. Адже головне, щоб дитина не вчила на зубок, а розуміла і усвідомлювала потрібний їй матеріал.