За допомогою цієї статті ви дізнаєтеся що таке екструдер, для чого він потрібен, як працює і яку користь принесе фермеру. Це дуже корисна інформація для відповідальних господарів, які забезпечують своїх клієнтів тільки якісним продуктом.

Такий вид діяльності, як фермерство, все швидше набирає обертів у своєму розвитку. Численні удосконалення цієї галузі пов'язані з потребами потенційних споживачів: популярність м'ясних продуктів стрімко зростає, адже зараз в моді — здоровий спосіб життя. Вже багато хто відмовився від напівфабрикатів, почали вивчати інформацію про виробника продуктів харчування. Так, більшість покупців віддає перевагу м'ясу тварини, яка виросла в природному для неї середовищі, здорово харчувалася і отримувала потрібний догляд.

В таких умовах головним завданням фермера стає підвищення показників м'ясної продуктивності. Приріст живої маси можна збільшити за допомогою стимуляторів росту, антибіотиків, гормональних препаратів. Але все це згубно впливає на організм тварини — він стає схильним до захворювань (в основному травної системи).

Іншим, більш ефективним способом підвищення показників, є здорове збалансоване харчування тварин. В цьому випадку фермеру просто необхідний в господарстві екструдер — пристрій, призначений для виробництва високоякісних кормів для різних сільськогосподарських тварин. Він потрібен для створення кормів, які всіма своїми якостями могли б замінити біологічно активні добавки. Тобто він створює їжу, корисну для обміну речовин в організмі тварини.

Схема роботи пристрою дуже проста, а витрачений на процес екструзії час — півхвилини. Як це відбувається: зерна стискаються за допомогою шнеків, після чого вони збільшуються в обсязі за рахунок підйому температури. В результаті отримуємо корм, що зовні нагадує кукурудзяні палички — справжні ласощі для всіх сільськогосподарських тварин через приємний апетитний запах.

Найважливіше для фермера — користь, яку принесе йому така техніка, як екструдер. Головне, що всі корисні елементи зберігаються в складі корму і легко засвоюються організмом тварини. Наприклад, крохмаль, який майже не сприймається організмом через особливості його структури, перетворюється в цукор — легкозасвоювану речовину, це ж відбувається і з жиром. Температурна обробка забезпечує знищення шкідливих бактерій і можливих інфекцій. Таким чином організм тварини спрямовує всі свої сили на ріст, а не на перетравлення їжі, засвоєння корисних речовин і лікування травної системи. Особливо корисний корм для молодняка, організм якого ще вибагливий.

Екструдований корм можна зберігати тривалий час, оскільки в ньому міститься невеликий відсоток вологи. Не турбуйтеся, готовий продукт не втратить свою поживність згодом.

Отже, екструдер — це вигідне капіталовкладення для тих, хто займається фермерством і турбується про здоров'я своїх тварин, якість продукції, яка доставляється споживачам, і взагалі за стан свого сільського господарства.