Перш ніж давати корисні поради про те, як правильно доглядати за пам’ятниками з граніту, хочу розповісти, чому саме цей камінь найкраще підходить для надгробків.

При виборі пам’ятників в першу чергу звертаємо увагу на два чинники: вартість та якість. Мармурова крихта, бетон, керамограніт — одні з найдешевших матеріалів для виготовлення. Звичайно про хорошу якість та довговічність тут мови йти не може. Трохи дорожчий, а відповідно і якісніший матеріал — мармур, легко піддається обробці, з нього можна виготовити пам’ятник будь-якої форми. Та за ним потрібен особливий та ретельний догляд, інакше він швидко потемніє, втратить свій привабливий вигляд. Але не будемо лукавити, за всіма виробами з натурального каменю варто доглядати, навіть за гранітом, про який піде далі мова.

Граніт називають ще “вічним” каменем, оскільки перші та непомітні ознаки його руйнування можуть проявитися лише через півтисячоліття. Не будемо хвалитися, але це вже давно доведено, що граніт удвічі міцніший за мармур та має надзвичайно високу стійкість до стискування, стирання.

Також усім відомо, що камінь граніт практично вологонепроникний, а тому бруд, дощ йому не страшні. До того ж, він не втрачає свій колір та не вигоряє. Щодо кольорів, то вони бувають різні, найвідоміший це сірий, чорний, буро-червоний та зелений. А про дизайнерські можливості граніту годі й говорити: легко полірується та піддається обробці, була б фантазія.

Щоб пам’ятник з граніту довгий час зберігав первинний зовнішній вигляд необхідно дотримуватися простих правил.

1. Очищати виріб від бруду, пилу, листя.

2. Мити сляби потрібно м'якою ганчіркою за допомогою мильного розчину, після чого змити це все холодною водою та протерти на сухо.

3. Якщо на пам’ятнику плями від плісняви (що буває вкрай рідко) або ж від краски, на допомогу прийдуть спеціальні засоби миття для натурального каменю. Для видалення фарби підійде розчинник, але його потрібно наносити акуратно і тільки в тому місці де є пляма, і після цього обов'язково змиваємо чистою водою, оскільки полірування може помутніти.

4. Ні в якому разі при догляді за гранітом не використовувати порошок, розчин для миття посуду чи інші хімічні засоби. Це тільки пошкодить камінь.

Не варто самостійно робити глибоку очистку чи поліровку, або поновлювати портрет чи надпис на надгробку. Найкраще замовити таку послугу у спеціалістів, вони зроблять все якісно та швидко. І хоча за це треба платити, але ви будете впевнені, що граніт буде цілим та неушкодженим.

Купити пам’ятники на замовлення з граніту ПП “Котула”. Тут можна замовити послуги встановлення та оформлення (вази, ліхтарі, портрети) надгробків. Працюємо у місті Львові та області, а також в Тернопільській, Івано-Франківській областях.