Сучасна упаковка товарів стає все більш схожою на твори мистецтва. Унікальна ідея, продуманість, стиль і якість виконання упаковки володіють здатністю продавати свій вміст, і це головне сучасне її призначення.

Основним витратним матеріалом для упаковки та фасування ковбасних виробів служить, звичайно, шпагат для ковбаси. Сучасний ринок повний пропозицій ковбасних оболонок, застосування яких допоможе виробникам оригінально "прикрасити" свої ковбасні вироби і використовувати необмежені можливості для надання різних форм готовим ковбасним виробам. Однак сучасного вимогливого покупця колірним оформленням ковбасних оболонок вже не здивуєш. Тому потрібні цікаві рішення для додаткового стимулювання збуту. З огляду на останні тенденції світової пакувальної індустрії, деякі експерти ринку радять застосовувати в процесі упаковки м'ясо-ковбасних виробів додатковий обв'язувальний матеріал - шпагат різної кольорової гами, який забезпечить ковбасним виробам особливий і неповторний зовнішній вигляд. Саме таку продукцію і пропонує ПФ «ТВІСТ АТІК». Наші фахівці пропонують замовляти ковбасні шпагати і нитки в кольоровій гамі з понад 15 різних кольорів і близько 20-ти їх поєднань. Кожному замовнику надаються персональні рекомендації у виборі кольорів та їх поєднання у відповідності з фірмовим стилем виробника, який буде позитивно впливати на споживчий вибір покупців.

Маркетингові дослідні організації міжнародного рівня визначили, що кольори є важливим і незаперечним фактором в бізнесі і впливають на реакцію потенційних покупців. Залежно від відтінків можна залучити певну цільову аудиторію. Ці кольори виражаються в логотипах компанії, рекламних і пакувальних матеріалах, навіть в інтер'єрі офісів і торгових залів компанії. Багато компаній витрачають значні кошти на маркетингові дослідження ринку з метою адаптації своєї рекламної компанії з потребами покупців, використовуючи знання про вплив кольору на їх споживчий вибір.

Як стверджує швейцарський психолог Макс Люшер, колір не тільки викликає певну реакцію людини в залежності від його емоційного стану, а й формує її емоції. Ось деякі дослідження в цій області:
• червоний колір стимулює аналітичне мислення, прискорює серцебиття, налаштовує на рішучість, бажання зробити вчинок, створює відчуття необхідності;
• помаранчевий - це теж "активний" і імпульсивний колір, який викликає відчуття благополуччя і веселощів і закликає до дії. У поєднанні з червоним кольором він стимулює апетит;
• жовтий - колір товариства і відкритості, який зберігається в пам'яті довше, ніж інші кольори;
• зелений - це приємний колір для очей, який асоціюється з матеріальним багатством. Також він викликає відчуття природності. Однак сам по собі зелений колір пригнічує, тому краще його використовувати в поєднанні з білим або синім;
• синій колір допомагає зосередитися, створює відчуття довіри і безпеки. Його слід використовувати для переконання своїх клієнтів в стабільності;
• сріблястий (сірий) колір втілює в собі безпеку і силу завдяки прямій асоціації з металом;
• білий - колір повної відкритості світу з усім розмаїттям, не несе ніяких неприємних відчуттів. У поліграфії і упаковці варто використовувати його в поєднанні з іншими кольорами, так як використання одного тільки білого кольору здатне створити нейтральний ефект, який ні до чого не спонукає.

Варто зауважити, що колір повинен не тільки допомагати швидше реалізовуватися товару, а й забезпечити його престижність. На основі проведених психологами досліджень встановлено, що кількість ккольорів на упаковці безпосередньо впливає на ефективність дії рекламного повідомлення. Якщо ефективність сприйняття чорного або білого кольору прийняти за 100%, то додавання по одному додатковому кольору в рекламному або пакувальному матеріалі додає 20% ефективності дії, а дія багатоколірного стильного матеріалу збільшує прибутковість на 40%.

При прийнятті рішення про використання того чи іншого кольору в упаковц, необхідно досліджувати цільову аудиторію і те, як вона сприймає певні кольори. Тільки тоді доцільно створювати певні рекламні образи в упаковці. Значний вплив на вибір кольору мають такі фактори як:
• стать, вік (молодь обирає червоний і інші яскраві кольори, а люди похилого віку-синій і кольори спокійної гами);
• розмір населених пунктів (в селах популярний фіолетовий і інші відтінки синього і зеленого, в великих містах - відтінки коричневого і сірого);
• район проживання і географічний поділ країни на райони (чим більше район, тим частіше віддають перевагу синьому кольору);
• соціальна верства (нижчі верстви вибирають фіолетовий і жовтий, а вище - синій і не люблять фіолетовий).

Незважаючи на велику кількість досліджень в області використання кольору в маркетингу, більшість українських підприємців в питаннях вибору кольорів для логотипів і створення індивідуального іміджевого стилю, керуються більш інтуїтивними мотивами. На нашу думку, в подальшому розвитку ринкових відносин підприємцям все частіше потрібно буде звертатися за допомогою до іміджевих психологів і іміджмейкерів, оскільки перенасичений різними товарами ринок, вже давно виробив у споживачів імунітет на стандартні реклами. Тому в сучасних висококонкурентних умовах саме кольорова текстильна упаковка додасть ковбасній продукції неперевершеного індивідуального стилю і ексклюзивності.

За прогнозами Packaging Magazine, в найближчі роки ефективною буде упаковка, виготовлена «на замовлення»: компанії будуть все частіше замовляти упаковку ексклюзивного індивідуального дизайну, виду і форми, яка підкреслюватиме особливість їх продукції на полицях магазинів.

Співпрацюючи з ПФ «ТВІСТ АТІК» Ви неодмінно будете привертати увагу на свою продукцію серед сотень аналогічних виробів, а також зможете вдало сформувати позитивний імідж Вашого бренду. Ми допоможемо Вам застосувати в процесі упаковки ковбасних виробів креативно продумані, стильні і якісні текстильні обв'язувальні шпагати і нитки.