Інфрачервоним обігрівачем можна вважати будь-яке нагріте тіло, що віддає тепло в навколишнє середовище переважно випромінюванням. Теплова енергія, що випромінюється приладом, поглинається навколишніми поверхнями, такими як підлога, стіни, меблі і т.д., нагріваючи їх. У свою чергу вони віддають тепло повітрю. Теплове випромінювання, аналогічно звичайному світлу, не поглинається повітрям, тому вся енергія від приладу без втрат досягає поверхонь, що обігріваються, і людей в зоні його дії. Це дозволяє вирівняти температуру повітря по висоті і понизити середню температуру в приміщенні, оскільки людина відчуватиме вищу температуру за рахунок прямого поглинання теплової енергії від обігрівача.

 

Використання інфрачервоних обігрівачів дозволяє досягти величезного енергозбереження в порівнянні з іншими способами обігріву великих приміщень.

При використанні ІЧ-обігрівачів ми можемо дозволити собі зниження температури на кілька градусів, але температура, яка «відчувається», залишиться тією ж самою, оскільки зниження температури повітря компенсуватиметься «променевою» добавкою. Її величина залежить від типу приладу, висоти і кроку установки. Таким чином, ми можемо знижувати температуру в приміщенні без зниження комфортності. Зниження температури на 1 C дає 5% енергозбереження. Постараємося якісно пояснити різницю між «відчуваючою» і середньою температурою. Уявіть собі два, вуличних термометри, що стоять поруч - один на сонці, інший - в тіні. Очевидно, що їх свідчення будуть відрізнятися. Так і людина, що знаходиться в зоні дії приладу, відчуватиме ніби вищу температуру.

 

Кожна група інфрачервоних обігрівачів призначена для вирішення свого класу завдань по обігріву відносно розмірів приміщення і умов експлуатації устаткування.

У приміщеннях з невеликою висотою стелі використовуються, як правило, прилади з відносно невисокою температурою випромінюючої поверхні, які дають хороше розсіювання тепла і забезпечують високий ступінь комфорту.

У приміщеннях з високими стелями, на відкритих майданчиках і в разі локального обігріву кращий вибір високотемпературних обігрівачів з відкритими елементами, які дають більш інтенсивний і концентрований потік.

Для регіонів з низькою вартістю рідкого палива (ДТ, пропан) оптимальним є використання інфрачервоних обігрівачів KROLL, що працюють на зрідженому газі і дизельному паливі.


http://www.mirklimata.kamchatka.ru