Постійні стресові ситуації, несприятливі екологічні умови, неправильний спосіб життя, який призводить до порушення обмінних процесів і роботи ендокринної системи... Все це сьогодні є причиною для виникнення такої хвороби, як кератоконус.

Це захворювання супроводжується змінами в структурі рогівки, в результаті яких вона деформується зі сферичної (нормальної) форми на конічну. Наслідки: знижується гострота зору, «картинка» спотворюється, хворому складно підібрати оптичні засоби корекції. Якщо кератоконус вчасно не діагностувати і не почати курс лікування, то ви ризикуєте повністю втратити зір на обох очах.

В останні кілька десятиліть захворювання кератоконусу особливо загострилося, тому в 90-х роках почалася розробка найбільш ефективної методики лікування. І вже в 2004 році у всіх передових офтальмологічних клініках Європи використовувався крос-лінкінг. Центр корекції зору в Тернополі 5 років тому також ввів у практику цей безболісний спосіб усунення кератоконусу.

Наші фахівці виконали цілий ряд досліджень, щоб створити унікальний комплекс діагностичних і терапевтичних методик для пацієнтів з різними стадіями цього захворювання. У крайніх випадках — ми забезпечуємо ефективне хірургічне втручання.

На ранній фазі наші лікарі призначають жорсткі лінзи, які допомагають досягти потрібної гостроти зору. Якщо випадок більш запущено, то тоді застосовується крос-лінкінг рогівки. Цей метод лікування заснований на різній інтенсивності впливу ультрафіолету на око.

Процедура абсолютно безболісна і не вимагає перебування в стаціонарі. Її тривалість — близько 90 хвилин на кожне око. За цей час стромальний (прозорий) шар рогівки насичують спеціальними краплями, після чого впливають на них лазером. Ультрафіолетові промені «цементують» ліки, таким чином посилюючи структуру ока.

Крос-лінкінг рогівки дає такі результати:

— піднімає показники гостроти зору;

— позбавляє від короткозорості і астигматизму;

— запобігає подальшому прогресуванню хвороби;

— дозволяє зберігати ефективні показники від лікування протягом 4-5 років;

— позбавляє від потреби проводити наскрізну кератопластику.

Переваги сучасного методу лікування кератоконусу можна об'єднати під загальним префіксом «без-»: операція безкровна, безшовна, безболісна, безпечна. До того ж на реабілітацію йде один-два тижні, при чому в перші 4 дні гострота зору вже відновитися. Максимальні наслідки — сльозотеча і синдром роздратованого ока, які легко усунути.

Діагностика зору — це не безглузда примха лікарів, а необхідний етап у виявленні кератоконусу. Якщо ви або ваші рідні відчуваєте проблеми із зором: пропадає чіткість зображення, картинка розмивається під певним кутом або з певної відстані, то потрібно звернутися в центр корекції зору. Запам'ятайте, ефективність лікування залежить від своєчасності виявлення проблеми.

Наші фахівці з п'ятирічним досвідом проведення безболісних операцій — крос-лінкінга — радять вам частіше прислухатися до свого організму і піклуватися про його стан. Цінуйте своє здоров'я — це єдине, що не можна купити за гроші!