Підвищений внутрішньоочний тиск не тільки викликає неприємні хворобливі відчуття, він може стати причиною часткової або повної втрати зору. Саме тому дуже важливо знати його симптоми.

Очний тиск може призводити до розвитку різних захворювань очей. Найчастіше, на початкових стадіях захворювань симптоми тиску не бувають сильно вираженими. Саме тому, щоб своєчасно виявити підвищений внутрішньоочний тиск, потрібно, хоча б раз на рік, відвідувати окуліста. Як правило, проблема очного тиску зустрічається у людей старших за сорок років.

Чому виникає підвищений внутрішньоочний тиск?

Вся справа в тому, що всередині очного яблука є спеціальна рідина, яка живить зорову систему людини. Підвищений тиск всередині очей виникає тоді, коли порушується відтік цієї рідини і вона починає накопичуватися. Причиною цього може послужити:
- захворювання серцево-судинної системи;
- ожиріння;
- атеросклероз;
- далекозорість;
- спадкова схильність.

Симптоми підвищеного внутрішньоочного тиску

Одним з головних симптомів підвищеного тиску в очах є швидка їх стомлюваність. Багато хто звик пов'язувати це з віком, але в такому випадку краще не ризикувати і сходити на прийом до лікаря-окуліста.

Також, симптомами підвищеного внутрішньоочного тиску можуть виступати:
- погіршення зору;
- головні болі (їх досить часто плутають з мігренню);
- відчуття розпирання в очах.

Наявність даних симптомів з великою часткою ймовірності вказує на те, що у людини є проблеми з очним тиском.

Що робити, якщо ви помітили у себе симптоми підвищеного тиску в очах?

Не допустіть розвитку хвороб очей, підстрахуйте своє здоров'я, і перевірте зір у лікаря.
Лікар запропонує вам визначити показники вашого внутрішньоочного тиску. Вимірювання тиску відбувається із застосуванням особливих крапель, які можуть на час затуманити зір, тому бажано йти в лікарню не самому, а з близькою людиною або родичем, який зможе подбати про вас.

Що робити, якщо у вас виявили підвищений внутрішньоочний тиск?

В першу чергу, важливо виявити причину даної проблеми та прибрати її. Якщо ваш внутрішньоочний тиск викликано ожирінням, почніть знижувати вагу, якщо ця проблема пов'язана із захворюваннями серцево-судинної системи, зверніться за допомогою до кардіолога. По-друге, разом з офтальмологом вам слід підібрати правильне лікування, і чітко слідувати вказівкам лікаря.

Лікар-офтальмолог вищої категорії,
завідувач лабораторією контактної корекції зору
Тернопільської університетської лікарні
Ваврищук Анатолій Семенович