Натуральна оболонка має давню, більш ніж двотисячолітню історію. Найперша ковбасна оболонка - натуральна кишкова - вже в VIII столітті використовувалася при приготуванні м'ясної продукції в домашніх умовах і не мала заміни. Свій перший розквіт натуральна оболонка пережила в середньовіччі - саме тоді було створено багато рецептур ковбас, що використовуються і в наші дні. Натуральна оболонка і нині є невід'ємною частиною ковбасного виробництва, займаючи значну частину ринку.

До 60-х років XX століття нестача ресурсів сировини і сучасні вимоги, пов'язані з розширенням виробництва ковбас, призвели до появи нових видів ковбасних оболонок, які замінюють традиційні кишкові. Одними з перших з'явилися білкові та целофанові оболонки, пізніше колагенові, фіброузні і комбіновані, що складаються з декількох видів різних матеріалів.

Завдяки сучасним процесам переробки, єдиним стандартам якості та санітарним нормам, а також системам забезпечення якості натуральна ковбасна оболонка відповідає всім вимогам виробників ковбасних виробів. Такі натуральні оболонки для ковбас сьогодні пропонує підприємство «Хенокейсінгc».

Посолена і висушена натуральна ковбасна оболонка складається в основному з білків сполучної тканини. Під час виробництва ковбас білки сполучної тканини натуральної оболонки з'єднуються з білками фаршу, що забезпечує внутрішній зв'язок між фаршем і внутрішньою поверхнею оболонки. Інша перевага натуральної оболонки полягає в її високій проникності, яка забезпечує швидке і рівномірне проникнення диму під час процесу копчення. Наявність вираженого смаку копчення, а також збільшення термінів зберігання ковбаси в результаті копчення розглядаються споживачами як ознаки якісного продукту. Використання натуральної ковбасної оболонки у виробництві варених ковбас і паштетів запобігає утворенню бульйонно-жирових набряків, що особливо високо цінується на практиці. Однією з важливих властивостей натуральної оболонки є можливість вживання її в їжу, що особливо цінується при виробництві сосисок і ковбасок малого калібру.

Баранячі ковбасні оболонки
Баранячі черева застосовуються переважно у виготовленні:
- Сосисок. Внаслідок рідкої консистенції фаршу, вживаного, для виготовлення сосисок слід використовувати баранячі черева високих категорій якості А і АА, з мінімальною брижуватістю;
- Напівкопчених ковбас. Грубий фарш, який йде на виробництво цього виду ковбас, дозволяє використовувати черева категорії якості АВ, що знижує собівартість продукції.

За допомогою баранячої синюги роблять:
- Варені ковбаси. Баранячі синюги дозволяють випускати невеликі ковбасні батони. Крім того, цей вид оболонки активно використовується для виробництва м'ясної продукції в регіонах, де традиційно сповідують іслам.
- Напівкопчені та варено-копчені ковбаси. Бараняча синюга створює гарний зовнішній вигляд батона, крім того, забезпечується хороша проникність для диму, дозволяє отримати відмінний аромат копчення.

Свинячі ковбасні оболонки

Свинячі черева застосовуються переважно у виготовленні:
- Сардельок і шпикачок. Для виготовлення сардельок і шпикачок найкраще використовувати свинячі черева калібром 36/38 і 38/40, оскільки, володіючи всіма перевагами натуральної оболонки, ці калібри є найдешевшими. Порівняно невисока вартість обумовлена наявністю великої кількості цих калібрів в кишечнику свиней.
- Варені і ліверні ковбаси. На ковбаси цих видів переважно використовувати свинячі черева великих калібрів і високих категорій якості, бо тільки такі черева гарантують отримання красивих і рівних ковбасних батонів.
- Напівкопчені ковбаси. Цей вид ковбас виготовляється з свинячих черев великого калібру. Можна використовувати більш рифлені оболонки, які внаслідок цієї характеристики мало підходять для виготовлення варених ковбасних виробів.
- Напівфабрикати. Свинячі черева ідеально підходять для виробництва традиційних продуктів, таких як ковбаски для гриля, купати, шашличні ковбаски і так далі.

Свинячі бульбашки застосовуються у виробництві: варених, напівкопчених, варено-копчених і шинкових сортів ковбас. Від інших видів натуральної оболонки свинячі міхури відрізняються тим, що консервуються шляхом сушіння.

Яловичі ковбасні оболонки

Яловичі черева застосовуються при виготовленні:
- Сардельок і шпикачок. Використання цього виду оболонки гарантує продукту рівномірну, без ефекту рифленння поверхню. Крім того, після термообробки виріб отримує золотисту скоринку, що дає йому привабливий і натуральний зовнішній вигляд.
- Варених ковбас. Для виробництва цього виду ковбас застосовуються черева великих калібрів. Яловичі черева йдуть на виготовлення високоякісної продукції, приготовленої за рецептурами ГОСТ. Додатковим плюсом у застосуванні цієї оболонки є невеликий розмір ковбасних батонів. При подальшому продажі це дозволяє реалізовувати цільні вироби.
- Напівкопчених ковбас. Основною перевагою яловичих черев, стосовно цього виду ковбасних виробів, є "домашній" зовнішній вигляд кінцевого продукту.
- Ліверних ковбас. Для цього популярного на вітчизняному ринку продукту слід використовувати більш щільні черева, отримані переважно від аргентинських тварин.

Яловичі кільця успішно застосовуються для виробництва:
- Варених ковбас. Застосовуючи яловичі кільця при виробництві варених ковбас необхідно користуватися тими ж правилами, що й при використанні яловичих черев. На відміну від черев, круги не мають форми кільця, і тому дозволяють виробнику робити більш рівний ковбасний батон.
- Напівкопчені та варено-копчені ковбаси. Останнім часом стало популярним використання яловичих кілець для приготування ковбас типу салямі. Цьому сприяють відмінна проникність натуральної оболонки, що гарантує ковбасі аромат і справжній смак копчення.
- Ліверні ковбаси. При підборі кілець на цей вид ковбас необхідно керуватися тими ж принципами, що і при виборі яловичого черева, тобто, вибирати оболонку з більш щільними стінками, переважно від аргентинських тварин. Важливо пам'ятати, що для цих ковбас підходить оболонка тільки категорії якості А, так як у виготовленні даного виду ковбасних виробів наявність прищів на оболонці неприпустимо.
- Кров'яні ковбаси. Цей продукт традиційно виготовлявся в натуральній оболонці. Яловичі кільця відмінно підходять для кров'яних ковбас, оскільки мають оптимальний калібр наповнення.