Керівник повинен гарантувати безпеку своїх працівників на підприємстві, організації, фірмі. Звичайна халатність може призвести до матеріальних та людських втрат. Особливо це стосується правил пожежної безпеки. Тому у приміщенні повинна бути автоматична система пожежогасіння, яка здатна своєчасно виявити джерело займання та перешкодити розповсюдженню вогню. Окрім цього, така система швидко передає сигнал про спалах на пульт пожежної частини.

ВИДИ СИСТЕМ ПОЖЕЖОГАСІННЯ

Існує ряд нормативів та документів, які передбачають обов’язкову наявність автоматичної системи пожежогасіння на деяких підприємствах. Це стосується заправок, бібліотек, архівних складів тощо.

У ДСТУ зазначено, що автоматична система пожежогасіння – це сукупність технічних засобів пожежогасіння, які ліквідовують вогонь за рахунок спеціальної речовини.

Саме за типом речовини і можна класифікувати автоматику пожежогасіння на:
- газову;
- водяну;
- порошкову;
- аерозольну;
- комбіновану.

Газове пожежогасіння. З одного боку найбільш затратна система, а з іншого – найефективніша.

Спеціальні гази, порівняно з водою чи піною, практично не пошкоджують майно. Такий вид гасіння буває центрального та модульного типу.

Принцип роботи. Зниження концентрації кисню за рахунок реакції негорючого газу.

Автоматична установка газової системи пожежогасіння має 2 частини:
• пожежна сигналізація, яка повинна виявити джерело займання;
• встановлення баків з газом, трубопроводів і насадок-розпилювачів.

Водяна система пожежогасіння. Це найбільш поширений вид, оскільки має високу ефективність та низьку вартість установки.

Така система поділяється на:
- локальні;
- загальні.

Локальні спрацьовують безпосередньо на певній ділянці, де були встановлені спеціальні розпилювачі, а загальні – на всій території приміщення.

Принцип роботи:→ виявляє джерело займання;→ автоматично нейтралізує вогонь на локальному рівні;→ управляє всім технічним обладнанням під час евакуації.

Сьогодні існують водяні системи, які покривають кімнату вологим паром, тим самим знешкоджують пожежу.

Та є і недоліки. Наприклад, не в усіх приміщення оптимально встановлювати такі автоматику, найкраще вони підходять для нафтосховищ, хімічних заводів тощо.

Порошкова система пожежогасіння. Установка такої системи, порівняно з іншим значно легша.

Принцип роботи:→виявлення джерела займання;→ повідомлення чергового про пожежу;→ розпилювання спеціального порошкового засобу.

Найкраще підходять для насосних станції, заводів з обробки металів, котелень, станції перегону нафти тощо.

Не рекомендують встановлювати систему, де велике скупчення людей, оскільки є ймовірність, що вони не встигнуть вийти з приміщення до початку розпилювання порошку.

Аерозольні системи пожежогасіння. Використовують для захисту від вогню електротехнічних, енергетичних, транспортних об’єктів.

Принцип роботи:→ виявлення вогню;→ посилання сигналу на пульт пожежної системи;→ випускання спеціального аерозолю (гарячі суміші газу).

Комбіновані системи пожежогасіння. Ефективне поєднання видів систем та значна економія грошей. Недолік – складність установки.

Окрім вдалого вибору важлива також і правильна установка системи пожежогасіння.
На сьогодні в Україні досить багато виробників систем пожежогасіння.   Виготовляє якісну та надійну протипожежну автоматику – НТО Елекон.

На САЙТІ компанії розміщена детальна інформація про продукцію, а також контактні телефони менеджера-консультанта.

Завжди дотримуйтеся правил безпеки та бережіть своє життя!