Фарба для стін – популярний та простий спосіб надати звичному приміщенню яскравих барв без зайвих зусиль. Плануючи ремонті роботи, варто добре розібратись у питанні, аби кошти витрачались розумно, а результат радував протягом тривалого часу.

Акрилова фарба – найбільш оптимальний та універсальний засіб для роботи на різних поверхнях. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент варіацій фарб на акриловій основі, що відрізняються складом та функціональним призначенням.

Популярними різновидами акрилових фарб є водно-дисперсійні та водоемульсійні, що часто зустрічаються в магазинах. Розглянемо їх відмінності та специфіку використання.

Відмінності водно-дисперсійної та водоемульсійної фарб

Обидві фарби можуть використовуватись як у побутових цілях, так і у промислових масштабах. Їх відмінність полягає у специфіці добавок. У дисперсійних фарбах в складі містяться дрібні тверді часточки, у емульсійних – добавки мають рідкий стан. Практичної різниці між обома типами фарб немає, їх технічні характеристики відрізняються лише маркою та виробником.

Особливості та технічні характеристики акрилової фарби

Акрилати, що входять до складу фарби, роблять продукт широко функціональним та зручним у використанні. Акрилові фарби стійкі до зовнішніх подразників, а тому числі і до ультрафіолету. Їм практично не характерне вигорання та вицвітання. Такий наслідок можливий лише при покупці дешевої чи неякісної фарби.

Якісні акрилові фарби взагалі не чутливі до вологи. Фарби для зовнішнього використання не втрачають свій привабливий вигляд під впливом погодних умов, фарби для внутрішніх робіт – миючі.

Ще одним важливим показником є малий час висихання, що досить зручно на практиці. Вже через годину після нанесення одного шару фарби можна наносити наступний. При цьому сама фарба немає неприємного запаху, а також не виділяє токсичних речовин, тому її можна використовувати у приміщеннях з мінімальною, а то й взагалі відсутньою вентиляцією без жодної шкоди здоров'ю.

Різновиди фарб

Фарби бувають атмосферні, фасадні, фарби для внутрішніх робіт та миючі.

Атмосферна фарба добре переносить різні погодні умови, тому її зручно використовувати для зовнішніх робіт.

Фасадні фарби використовуються в якості захисного шару при роботі із зовнішніми поверхнями будівель. Вони можуть створювати гладкий чи рельєфний ефект.

Фарби для стін (для внутрішніх робіт) призначені для роботи в приміщеннях. Часто зустрічаються універсальні варіанти фарб, що підходять як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Миючі фарби мають високу водовідштовхуючу дію, вони зручні для використання, наприклад, у ванних кімнатах, саунах, басейнах.

Дізнайтесь більше про асортимент та специфіку фарб на нашому сайті.