Ацетон. Здавалося б, всі знають цю речовину, котра служить чудовим розчинником. Але судячи з кількості щоденних запитів про цю речовину у пошукових системах, нею часто цікавляться. Спробуємо і ми розповісти вам про ацетон.

Він немає кольору та має солодкуватий запах, а також легко випаровується, якщо не закрити пляшку. Ацетон швидко випаровується тому, що його температура кипіння складає 56 °С, тобто для нього літня температура в приміщенні у 25°С є досить високою. Тож ацетон потрібно тримати закритим в темному прохолодному приміщенні. Також, через його їдкість, варто ховати його від дітей, або ж розповісти їм про небезпечність ацетону. Якщо надихатись парів ацетону, вони можуть викликати дрімотний стан або  запаморочення.

Як використовують ацетон?
·         Ацетон використовують, як розчинник синтетичних волокон та пластиків.
·         Ацетон - чудовий знежирювач. Ним зручно обробляти метал перед фарбуванням.
·         Ацетон використовують для зняття косметичних лаків.
·         У лакофарбовій промисловості, ацетон застосовують як розчинник нітроемалей та нітролаків.
·         У харчовій промисловості, ацетон використовують для екстрагування вітамінів, жирів та ін.
·         Ацетон допомагає при виготовленні штучної шкіри, ним знежирюють хутро, вовну.
·         У текстильній промисловості ацетон допомагає у друці і фарбуванні тканин.
·         Ацетон використовують для того, щоб виготовити бездимний порох.
·         Без ацетону неможливо створити небиткого скла.
·         Кіноплівка виготовляється з додаванням ацетону.
·         Штучний шовк також містить ацетон.
·         Ацетон використовують при переробці та виготовленні наркотичних засобів. Але це протизаконно та карається.

Що важливо знати при роботі з ацетоном?

1. Пожежна безпека при роботі з ацетоном

Ацетон - легкозаймиста речовина. Він часто стає причиною пожеж чи опіків через необережне поводження з ним. Точка кипіння ацетону – +56 градусів за Цельсієм. Самозаймання відбувається при +65°C. Варто уникнути насичення парами ацетону повітря, адже повітряна маса може перенестись до місця з відкритим вогнем і там стати причиною вибуху чи займання.

2. Вплив на організм людини

Пари ацетону важчі за повітря, вони належать до четвертого класу небезпеки. Якщо їх концентрація в повітрі сягає 500/млн., то в такому разі ефект не надто сильний. При низьких концентраціях, ви не відчуєте взагалі нічого. При великих концентраціях парів ацетону ви відчуєте першіння у горлі, нудоту, запаморочення. Тож, при перших симптомах отруєння парами треба провітрити робоче приміщення. А ще краще за все, працювати у добре провітрюваному приміщенні, адже при тривалому негативному впливі парів ацетону на організм, ви відчуватимете знижене самопочуття та слабкість.

Купити ацетон оптом можна в нашому інтернет-магазині. Щоб зробити замовлення, достатньо просто зателефонувати нашому менеджеру.