Обираючи плівку для накриття теплиці, покупець в першу чергу звертає увагу на такі три характеристики:
- довговічність;
- міцність;
- ширина в розвороті.

 

Довговічність

Поліетиленова плівка вже через 4–5 місяців втрачає свої властивості. Винні у цьому ультрафіолетові промені, які руйнують плівку, поглинаючи її полімери. Багато провідних європейських виробників додають світлостабілізатори, що зміцнюють плівку. Але і ціна її відповідно вища.

Важливу роль у довговічності відіграє і каркас теплиці. Вже давно доведено, що дерев'яний каркас, де містяться пестициди, шкідливо впливає на експлуатацію плівки. Але й металевий – при сильному нагріванні плавить поліетилен.

Тому захист каркасу потребує ретельної роботи. Якщо він не з металу, застосовуйте грунтовку та фарбу - це захистить конструкцію від корозії.

Міцність на розрив

Головна проблема усіх плівок. Пошкодити поліетилен здатний сильний вітер або монтаж чи знімання. Навіть якщо і обережно, на плівці всеодно з’являться тріщини, що з часом призведуть до її розриву.

Та сьогодні популярна тришарова плівка. У середній шар, який складає 50 % від загальної товщини, вміщують міцний поліетилен (подібний до упаковки пляшок або цегли). Верхній шар (25%) складається з інфрачервоного абсорбенту, а внутрішній (25%) – з антифогу. Усі три мають світлостабілізатор. Таким чином були поміщені матеріали, які надійно захищають плівку від будь-яких розривів. При цьому, на перший погляд здається, що вона одношарова.

Ширина в розвороті

Чим ширша плівка, тим менше зварюються відрізки, коли її накриваєш. При купівлі плівка згорнута вдвоє і намотана на котушку. Тому скраю варто її розрізати, а потім розгорнути. Згорнута плівка нагадує рукав і дехто накриває теплиці, не розрізавши цей рукав, а це неправильно.

Скількома б шарами ви не накрили каркас, плівка не послужить довше, ніж зазначено в інструкції.

Так чи інакше, але стандартна ширина плівки недостатня, тому потрібно її зварювати.
Деякі компанії передбачають цю послугу, але у більшості випадків спаювати плівку доведеться Вам за допомогою праски через фольгу або папір.

Складаємо краї плівки один до одного (ширина 20–25 см), зверху кладемо фольгу або звичайну газету і ретельно пропрасовуємо. 

Звичайно, крім цього методу, існує і професійне зварювання та доведеться купувати спеціальний пристрій, який коштує немало.

Пропонуємо купити плівку для теплиці та парників в компанії "Димид". В наявності плівка одношарова та тришарова різних розмірів.

У нас якісна та недорога продукція!