Коростишів - середнього розміру місто, поблизу Житомира, одне з найстаріших міст України. І тому зовсім не дивно, що в Коростишеві так багато пам'ятників, старовинних споруд та інших пам'яток. Але незважаючи на це, Коростишів - це місто, де є все необхідне для життя сучасної людини.

Серед визначних пам'яток Коростишева слід виділити, в першу чергу, його прекрасну природу. Оскільки під містом розташовані багаті поклади граніту, а поруч протікає річка Тетерів, пейзажі його надзвичайно мальовничі. Особливо виділяється на тлі місцевого ландшафту затоплений кар'єр за містом, куди часто приходять відпочивати місцеві жителі і приїжджі. З пологих гранітних берегів кар'єра відкривається шикарний вид: скелі, смарагдова вода, пишні ялини і сосни.
 

В першу чергу, будучи в Коростишеві, варто відвідати також і костел. Він був збудований магнатами Олізаровими, які свого часу жили тут в шикарному замку, розташованому на одній зі скель. Також, магнати побудували в Коростишеві й палац, але, на жаль, ні він, ні замок не збереглися до наших днів. А ось костел може відвідати кожен охочий.

Біля костелу куполами блищить православна церква. Колись тут було цілих дві церкви, католицький храм, лютеранська кірха і аж шість синагог. Але, на жаль, майже всі ці споруди на сьогоднішній день зникли.

Поруч з костелом скромно розташувався будинок священика 18 ст., плебанія, збудована на гроші Юзефа Олізара. Біля плебанії стоїть пам'ятник племіннику Олізара - Густаву - відомому польськомовним поетові, який жив тут і розвивав місто. Саме при Густаві Олізару Коростишів пережив свій перший розквіт.

Палац Олізарів знаходився поруч з костелом і вражав своєю красою і розкішшю. До подій революції в палаці зберігалися цінні картини польських художників 18 ст., рідкісні середньовічні книги, старовинні документи і листи. На жаль, палац був зруйнований: від нього залишилися тільки 2 колони, біля яких так люблять фотографуватися туристи, і купальня. Особливо засмучує те, що споруду було знищено не за радянських часів, а всього пару десятків років тому.

Поруч з костелом також розташовується старовинна будівля літньої бібліотеки в стилі "фахверк", яка дивом уникла долі палацу Олізарових.

 

У Коростишеві є і парк. Колись, кажуть, він був рівнею уманській "Софіївці", але тепер став набагато скромнішим: тут залишилися тільки два невеликих озера з острівцями, на яких колись в альтанках чаювали багаті жителі міста. Незважаючи на це, парк залишається відкритим, а місцеві жителі всіма силами намагаються його облаштувати. Зараз коростишівський парк прикрашають авангардні скульптури місцевого майстра.

Поруч з парком на одній зі скель розташувалася древня статуя - язичницький ідол - кам'яна жаба. Ця жаба була піднята з дна річки за наказом Олізарова. Тут він проводив змагання рибалок, і щедро нагороджував переможців.

Останнім часом Коростишів став стрімко розвиватися. У місті почав свою роботу центр дозвілля «Релакс». Приїжджі можуть оселитися тут в комфортабельному готелі, а після прогулянок по місту і екскурсій, відпочити та розважитися.

На території центру дозвілля діє не тільки готель, але і ресторан європейської кухні, єдиний в місті суші-зал, караоке-дискобар, нічний клуб. В "Релаксі" можна відвідати басейн, тренажерний зал, сауну і навіть салон краси.

 
Обов'язково приїжджайте в Коростишів! Погода тут завжди прекрасна, люди привітні, і є на що подивитися. У Коростишеві безліч визначних місць, і одним з них по праву може вважатися центр дозвілля «Релакс».