Найчастіше пам'ятник є одним із проявів поваги до пам'яті померлих родичів або просто близьких людей. Деякі замовляють його через рік після поховання, інші - тоді, коли вважають найбільш підходящим часом, керуючись сімейними традиціями або іншими канонами. Єдиних правил не існує, можуть бути просто рекомендації від фахівців, які мають великий досвід в цій галузі.

Обов'язковою умовою перед установкою пам'ятника є підготовка місця (потрібно розрівняти площу, прибрати все зайве). Далі необхідно визначитися з матеріалом. Найбільш надійним (у порівнянні зі штучним гранітом і мармуровою крихтою) є натуральний граніт і базальт. Перелік натурального каменю, з яким не один рік працює волинська компанія "Атрибут" представлений на сайті компанії в розділі "Види каменю".

Тим, хто раніше не стикався з питанням, як і який пам'ятник краще встановити, сподіваємося, буде корисною інформація про те, що потрібно врахувати, щоб виготовлення гранітного пам'ятника під замовлення було максимально вдалим і ви залишилися задоволені результатом. Для того, щоб фахівці змогли порекомендувати найбільш підходящу модель пам'ятника з граніту або базальту, необхідно зорієнтувати їх з питання, кому він призначений: дитині, дорослому, а, може, ви плануєте замовити подвійний, потрійний пам'ятник або цілий сімейний комплекс.

Традиційно гранітний пам'ятник складається з наступних компонентів:
- стела (арка) - основна деталь пам'ятника;
- тумба (підставка) - розміщують на фундамент;
- надгробок - встановлюється на квітник;
- квітник - зазвичай виготовляється з того ж матеріалу, що і стела;
- ваза, кулі - додатковий декоративний елемент;
- гранітна плитка - елемент декору.

Для підтримки гармонії краще заздалегідь спланувати весь комплекс, продумати всі його елементи. Це можуть бути гранітні лампадки, свічники, гранітні лавки, столики, огорожа. Як варіант, можна доповнити композицію і кованими виробами. Для початку визначається висота і загальний розмір стели, а вже під неї вибудовуються пропорції всіх компонентів комплексу. Важливо дотримуватися єдиної дизайнерської концепції і не змішувати несумісні стилі між собою. У всьому має бути відчуття міри і елементарний естетичний смак.

З цим завданням впорається досвідчений дизайнер, який буде оформляти всю художню частину пам'ятника. Швидше за все, їм будуть запропоновані варіанти художнього оформлення: гравірування по каменю, стилістика надгробних написів, кількість декоративних елементів, які здатні доповнити, підкреслити і завершити загальну стилістику, концепцію гранітного або базальтового пам'ятника.

Якщо говорити про гравірування, існує два види оформлення: за допомогою комп'ютера і ручне. Досвідчений художник здатний зробити яскраве і якісне гравіювання з тривалим терміном служби. Один із критеріїв професіоналізму - схожість з портретом-оригіналом і об'ємність гравіювання. Написи краще виглядають ті, які зроблені за допомогою піскоструменя, в поглибленні, тоді точно можна бути впевненими, що букви з часом не загубляться і не заростуть мохом.

Безумовно, рішення, яким буде пам'ятник, приймає замовник. Компанія "Атрибут" може гарантувати кваліфіковані консультації фахівців і високу якість виконаних робіт. Довіртеся професіоналам і ви точно не пошкодуєте про результат. Приходячи на могилу, щоб відвідати померлого, ви, напевно, присівши на гранітну або ковану лавку, задумаєтеся про те, що життя варте того, щоб жити ...