Вогнегасник - це металевий балон, наповнений протипожежним розчином, який знаходиться під тиском. При відкритті вогнегасника він виривається назовні, перекриваючи доступ кисню до вогню.

Вогнегасник - це найпопулярніший протипожежне засіб, який за технікою безпеки має бути на кожному підприємстві, в офісі і навіть вдома. Популярність його обгрунтована високою ефективністю і легкістю у використанні.

Для того, щоб правильно вибрати і навчитися користуватися вогнегасником, потрібно розібратися, які ж вогнегасники бувають.

Вогнегасники поділяють за такими критеріями, як:
- об'єм балона,
- спосіб активації,
- тип пускового пристрою,
- спосіб подачі вмісту,
- тип активної речовини.

За об'ємом балона вогнегасники бувають малолітражні ручні (до 5 л), промислові ручні (до 10 л), стаціонарні та пересувні (від 10 л). Малолітражні використовують для гасіння пожеж в авто, промислові - для боротьби з вогнем на промоб'єктах, останні - для гасіння великих осередків займання.

За способом активації вогнегасники бувають ручні, самоактивуючі та комбіновані. До ручних вогнегасників, як правило, відносяться вогнегасники об'ємом до 10 літрів. Щоб такий вогнегасник спрацював, потрібно втручання людини. Самоактивуючі вогнегасники починають працювати самостійно, при нагріванні до певної температури, а комбіновані можуть запустити як перегрів, так і руки людини.

За типом пускового пристрою вогнегасники бувають з вибуховим патроном, з пістолетним затвором, з затвором-вентелем і з пусковим затвором від постійного тиску.

Подавати вміст балон вогнегасника може під дією самої речовини, під дією допоміжних газів, поміщених в нього, під тиском газу з сусіднього з ним невеликого балончика, під впливом газів, що утворилися в ході реакції вмісту балона з іншими компонентами.

За типом вогнегасної речовини вогнегасники поділяються на порошкові (містять в собі порошкоподобні речовини), пінні (містять повітряну піну), газові (містять вуглекислий газ або аерозоль), рідинні (містять рідку вогнегасну речовину).

Тип вогнегасної речовини в вогнегаснику визначає його призначення.

Порошковим вогнегасником можна гасити будь-які пожежі, навіть електрообладнання під напругою, за винятком лужних металів, і металів, які можуть продовжувати горіти навіть без кисню.

Пінним вогнегасником гасять загоряння хімічних речовин та механічні пожежі. Крім того, вони добре протидіють запаленню будь-яких твердих речовин і рідин.

Газовим вогнегасником можна гасити пожежі будь-якого класу, крім речовин, які можуть горіти без надходження кисню.

Рідинним вогнегасником гасять переважно тверді горючі речовини.

Купити вогнегасник можна в нашому інетернет-магазині. У нас тільки вигідні ціни та висока якість обладнання для гасіння вогню. Щоб зробити замовлення, достатньо просто зателефонувати нашому менеджеру.