У сучасному світі нам стало жити набагато комфортніше. Однією зы складових комфорту на сьогоднішній день є можливість контролювати температуру в будь-якому приміщенні. Нам холодно, і ми запускаємо опалення, нам жарко, і ми включаємо кондиціонер.

З технічного боку все досить просто: є обладнання, яке виробляє тепло або холод, якесь джерело. Від джерела певну температуру потрібно передати в інші приміщення. У цьому разі транспортну функцію на себе бере певна рідина. Вона циркулює по системі, забираючи тепло або холод у джерела, і віддає навколишньому її середовищі.

Називається така рідина найчастіше теплоносієм (транспортує тепло), або ж холодоносієм (транспортує холод). Також ви досить часто зможете зустріти й інші її назви (низько - або незамерзаюча рідина, низькотемпературний теплоносій, антифриз).

Виходячи з перерахованого вище, можна стверджувати, що теплоносій - це робоча рідина для будь-якого теплового обладнання, яке передбачає перенесення тепла або холоду: чілерів, систем опалення, теплових насосів, геліосистем, льодових арен, технологічного охолодження і т. д.

Кращим теплоносієм на сьогоднішній день є звичайна вода. Її переваги полягають у дешевизні, доступності, нетоксичності і фізичних властивостях. І все ж ця рідина - не універсальний носій. У ряді випадків її використання неможливе, а саме, коли частина системи знаходиться в середовищі, де температура опускається нижче 0°С. В результаті впливу низьких температур, вода перетворюється в лід, який може вивести з ладу все обладнання і комунікації.

Щоб уникнути неприємних наслідків, у разі, якщо температура навколишнього середовища опускається нижче 0°С, доцільно використовувати в системі інші, морозостійкі рідини, які не замерзають при негативних температурах. За рахунок чого ж досягається ця корисна властивість? Відповідь проста, до складу антифризів входять гліколі.

Гліколі - це багатоатомні спирти, один з класів органічних речовин. У холодо - і теплоносіях використовують такі представники цього класу, як етилен - і
пропіленгліколь.

Етиленгліколь - це прозора масляниста безбарвна рідина без запаху і з легким солодкуватим смаком. Але пробувати її категорично заборонено, адже ця рідина отруйна і токсична. Етиленгліколь входить до складу автомобільних антифризів. До використання його рекомендують багато виробників теплообмінного обладнання.

Пропіленгліколь - це безбарвна рідина без запаху. Вона більш в'язка, ніж етиленгліколь, на відміну від нього є нетоксичною і відноситься до харчових добавок (Е1520).

І етиленгліколь, пропіленгліколь добре змішуються з водою. Морозостійкість такої суміші залежить від концентрації гліколів в ній. В теплоносії, крім цих речовин додають і інші, не менш важливі властивості майбутньої суміші речовини, такі як інгібітори корозії, піногасники, біоциди, стабілізатори, барвники та інші.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СТРОН» виробляє теплоносії на основі етиленгліколю та пропіленгліколю з 2005 року. Вже з 2009 року ми стали випускати теплоносії під торговою маркою «Теплоносії ТЕПРО». Беручи до уваги особливості устаткування і потреби наших клієнтів, ми створили лінійку рідин, яка підійде для будь-якої системи.

Щоб правильно підібрати теплоносій, вам слід визначитися з деякими питаннями, а саме: максимальна і мінімальна температура рідини, обсяг і матеріал, з якого зроблена система.

Фахівці нашої компанії допоможуть вам з вибором, враховуючи характеристики саме вашої системи.

Крім того, ми надамо всі документи, що підтверджують якість та фізико-хімічні характеристики наших теплоносіїв.

Щоб купити теплоносії на основі гліколів, достатньо просто подзвонити нашому менеджеру.