Розповідь про художній метал краще всього почати з питання, яке обов'язково задає замовник, який вперше звернувся до коваля-художника: - "А це буде справжня ковка?" Дивно, що фахівці, як би часто його не чули, всякий раз губляться і не можуть зрозуміти, що, власне, ми, неспеціалісти, маємо на увазі. Нам же просто хочеться знати, наскільки технологія, за якою буде виготовлений ліхтар (грати, ворота і т.д.), відповідає нашим, почерпнутим з фільмів і книг, уявленням про кузню і ковальську справу.

Але питання і насправді не таке просте. За останні десятиліття арсенал коваля розширився. Повсюдно використовуються пневматичні молоти, електричне, газове і аргонне зварювання, лазерна різка деталей тощо. Нові технології полегшили працю і прискорили процес, але практично не торкнулися суті. Справді, яка різниця, б'є по намічених майстром місцях молотобоєць або пневматичний молот? Коваль і раніше кує на ковадлі, бере в руки всі ті ж кувалди, ручники, пробійники, розкочування і т. д.

На сьогоднішній день все більше підприємців віддають перевагу методу холодного кування, при якому заготовки з металу штампуються або згинаються на спеціальному обладнанні. Воно дозволяє отримувати з стандартного довгомірного профільного матеріалу вихідні елементи - надалі з них за допомогою зварювання збирають різноманітні ажурні ковані вироби: ворота і забори, хвіртки, козирки, металеві віконні грати, предмети меблів та інше.

Використання верстатів дозволяє уникнути важкої фізичної праці, за рахунок чого вивільняється робоча сила. Крім того, вони надійні, безпечні в експлуатації, досить прості в управлінні, тому для їх обслуговування не потрібно спеціальної кваліфікації.

Очевидно, що деякі традиційні прийоми і методи відходять на другий план, поступаючись місцем більш технологічним. Наприклад, сьогодні досить рідко використовується ковальська зварка і з'єднання за допомогою хомутів.

Можна настояти на тому, щоб всі операції робилися «як треба». Для професійної фірми це, як правило, не проблема. Однак потрібно бути готовим до того, що на зовнішньому вигляді виробу і його експлуатаційних якостях це практично не позначиться, зате трудомісткість і, відповідно, ціна збільшаться в кілька разів.

Просто уявіть, як буде виглядати «правильна» збірка стулки воріт, скажімо, розміром 2 × 4 м. Помістили дві деталі в горн, нагріли, прокували. Потім до цих двох додали ще одну і знову нагріли і прокували... Процес може зайняти не один день. При електричному або газовому зварюванні на це знадобляться лічені години.

Тому сьогодні більшість ковалів-художників працює в змішаній техніці, що припускає використання поряд з кованими токарних, штампованих і литих елементів. Ніякого криміналу в цьому немає, оскільки художня цінність виробу в кінцевому рахунку визначається не конкретною технологією, а оригінальністю творчого задуму і майстерністю його втілення.